37 vuotias nainen lähdössä Playa del Carmeniin viikoksi (lähtö 19.3) En ole vielä matkaa varannut kun seuralainen perui viime tipassa. Tarkoitus olisi nauttia auringosta, snorklata ja käydä mayaraunioilla retkellä. Ilmoittele, jos olet kiinnostunut lähtemään mukaan.
Vastaukset 7
Hei! 35-vuotias täällä myös matkaseuraa vailla, ja miksei vaikka Meksikoon! Mielelläni kuulisin suunnitelmistasi lisää; matkan kesto, onko ajankohta ehdoton (itse olisin innostunut lähtemään nopeammallakin aikataululla), mistä olet lentämässä / oliko matkan hinta jo tiedossa jne. Mielelläni laitan vaikka meiliäkin.
- matkakärpänen
Moi! Meksiko ehkä tällä hetkellä kiinostaisi eniten, mutta en sulje muitakaan kohteita pois. Mulla on reilun viikon loma 17.3-27.3 ja siihen olin suunitellut tuota Playa del Carmenia lähtönä 19.3. Oon kattellut niin paljon matkoja viime aikoina, että en enää muista millä firmalla se oli myynnissä, mutta halvin hinta oli 1200 euron päälle, viikko/2h huoneessa. Yksin reissatessa hinta nouseekin sit jo lähelle 1500 euroa :( Menolento kestää 14 tuntia, joten olis kiva olla juttuseuraa. Aika tyyrishän tuo reissu on, mutta olen reissannut jonkun verran ja tuntuu olevan vaan huonoja vaihtoehtoja. Kap Veredeä mietin, mutta se on liian tuppukylä. Thaimaassa en ole ollut koskaan ja sinne ennakkoluulot on aika suuret, mutta Krabille voisin suostuakin lähtemään. Laita mailia, jos innostuit tai jos haluat ehdottaa jotain! En viitsis laitaa nimellistä mailiosoitettani tänne...olisko sulla "parempi" osoite?
- yksinainen 1959
52 mies voisi lähteä mukaan, jos kiinnostaa. olen kerran täältä löytänyt matkaseuraa naisesta. olimme kaveri pohjalta, kun yhdessä näin sovittiin. minulle ei ole päivillä kovin suurta väliä, kun yrittäjänä päätän omasta aikataulustani. en ole kokenut matkaaja, ja kielitaitoni on suppea. asustan turussa. [email protected]
- matkakärpänen
Valitettavasti aviomieheni ei varmastikaan innostu miesmatkaseuralaisista. Emme voi yhdessä reissuun lähteä, niinpä haen vain ja ainoastaan naismatkaseuraa.
Moi taas, sorry että kesti hieman vastaaminen, laita meiliä [email protected], niin jutellaan lisää :)
...siis [email protected] .. muistin ihan väärin tuon "roskapostiosoitteeni" kun ei tule käytettyä sitä ikinä...
- mari c.
Playa del Carmen 20.2. - 27.2.
Carmen Inn **
Hotelli
Pieni, rentohenkinen hotelli on vilkkaasti liikennöidyn kadun varrella, rannan... Lisätietoa ja kuvia
Kahden hengen huone - Ei aterioita 1045 €/hlö
yht. 2090 €
Olen 34v. nainen helsingistä. naimisissa (miehen kanssa). Mies ei pääse hiihtolomalla matkaan, mutta ei pahastuisi jos lähtisin itsekseen lomalle :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48940Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15818Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46707
- 42634
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35583
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530- 44470