Olen lopen kyllästynyt suhteeseen. Nainen petti minua alkuvaiheessa. Päätin kuitenkin jatkaa ja nyt meillä on lapsi ja ollaan naimisissa. Pettäminen kuotenkin yhä kummittelee enkä voi unohtaa sitä vaikka siitä on yli vuosi aikaa. En ole ikinä onnellinen ja nainen ällöttää minua. En haluaisi tulla edes töistä kotiin ja seksikään ei kiinnosta. Jatkan vain lapsen takia. Onko tämä suhde tuomittu? Olenko loppuelämäni onneton?
Vastaukset 1
- olemme vajavaisia
Sinun kannattaa keskusella puolisosi kanssa. Ihminen voi hairahtua ja voi olla että hänkin katuu töppäystään tosi paljon. Kun olet tai olete päättäneet jatkaa kannattaa nyt rakentaa anteeksiannon varaan. Tietenin riippuu miten puolsiosi on sitoutunut parisuhteeseenne. Ei onni nyt vain seksistä kiinni ole, jos molemmat päätätte sitoutua ja oolla tosilleen uskollisa niin ei tuon menneen töppäysken tarvitse tuhota yhteistä tulevaisuuttanne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t68878Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227793Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️61701- 49634
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59548Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26523Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29479- 46477
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞24467- 31460