Onko pölhöläiset muulit äänestäneet jo.

Niinistöä ja pöö paavoa.

No paskaan tallasitte jälleen. nämä puolueet on jo nähty.
1591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mitkäs puolueet sitten ei ole nähty? Soinikin veti komeasti persläpeen tovereineen ekan puolueensa ja nyt tekemässä samaa persujen kanssa koska ei taaskaan mennyt päättämän asioista. Sama toistuu. Kaikki nämä on nähty. Ja valitettavasti kokoomus näyttää ainoana ajavan tällaisen ylempää keskiluokkaa olevan asiaa, koska ruotsalaisia en äänestä edes periaatteen vuoksi.

Äänestä

Ylempää keskiluokkaa kokoomus,ei nyt aivan.Vaan rikkaiden luokkaa ilman velkoja.

Näitä nämä rikkaat on ja höynäyttävät yksinkertaista keskiluokan muulia mainoksillaan.

Onhan sielä toinen paavo, väyrynen joka on sitä keskiluokkaa jota varmaan tarkoitit.

Arhinmäkeä jne...Jos olet velkainen niin kokomus ei ole sinnepäinkään,Onhan se nähty jyrkin kera jo.

Sama se on toinenkin pave urpilaisen kera,ei minkäänlaista ymmärrystä pääedellä veivät maksamaan suomen toisten velkoja,maksoivat jyrkin kanssa suomen itsenäisyyden pois.

Miettikää mitä teette järellä edes kerran.Vanhat kuviot on nähty jo.

Äänestä
  • Haavisto asuvat vuokralla, eli heitä ei ainakaan kunnon kansalainen voi äänestää. Sitä paitsi nämä vaalit ovat henkilövaalit, eivät puoluevaalit. Niinistö on fiksu ja edustava, joten hän saa ääneni.

    Luki taas tuntuu kuvittelevan, että jos Soinista tulisi Presidentti, niin asuntojen hinnat rommaisivat ja erottaisiin eurosta. Ei taida reppana ymmärtää, että Presidentin valtaoikeudet ovat hyvin rajalliset, ja kyse on todellakin henkilövaaleista, jossa pitäisi valita paras mahdollinen ihminen edustamaan Suomea.

    Äänestä

  • Arhinmäki ja kirjoitti:

    Haavisto asuvat vuokralla, eli heitä ei ainakaan kunnon kansalainen voi äänestää. Sitä paitsi nämä vaalit ovat henkilövaalit, eivät puoluevaalit. Niinistö on fiksu ja edustava, joten hän saa ääneni.

    Luki taas tuntuu kuvittelevan, että jos Soinista tulisi Presidentti, niin asuntojen hinnat rommaisivat ja erottaisiin eurosta. Ei taida reppana ymmärtää, että Presidentin valtaoikeudet ovat hyvin rajalliset, ja kyse on todellakin henkilövaaleista, jossa pitäisi valita paras mahdollinen ihminen edustamaan Suomea.

    Kyllä läskit vuokraisännät ainakin äänestää. Nehän tykkää niistä suklaareikäjutuista jos vuokra maksamatta...

    Äänestä

Muulit pitävät ainakin kovinta ääntä netissä. Useimmiten roskaa kirjoittavat. Hermot heillä on myöskin tiukalla ja voivat erittäin pahoin.

Äänestä

Tänään mennään äänestämään frouvan kanssa. Minusta Suomessa on tehty oikein hyvää politiikkaa. Asunto tullut aika kevyesti melkein omaksi euroaikana näillä koroilla.

Äänestä

Niinistöllä, Lipposella ja Väyrysellä on jo toinen jalka haudassa, ei ole todennäköistä että edes elävät kahden kauden loppuun, ei noita pitäisi enää kennekään äänestää.

Naisehdokkailta ja Arhinmäeltä puuttuu uskottavuus, eivätkä itsekkään ole tosissaan mukana.

Soini on löysä vitsi...

Eipä tuossa jää muita äänestettäväksi kelpaavia kuin Haavisto.

Äänestä
  • "Eipä tuossa jää muita äänestettäväksi kelpaavia kuin Haavisto. "

    Eikä sekään kelpaa, jos paljastuu HIV-positiiviseksi?

    Äänestä

  • SN se on kirjoitti:

    "Eipä tuossa jää muita äänestettäväksi kelpaavia kuin Haavisto. "

    Eikä sekään kelpaa, jos paljastuu HIV-positiiviseksi?

    Onko Haavistolla sitten epäily HIV:stä? Eipä se enää nykyisin ole edes kuolemaksi, kun siihen on lääkkeet ja hoidot. Siinäpä meille olisikin oiva mielikuvajohtaja ja esimerkki sorrettujen puolustajaksi. Kannattaa piirtää äänestyslappuun kakkonen.

    Äänestä

  • vuokralla! Et kai nyt mene mitään vuokrakuoriaista äänestämään?

    Äänestä

  • OK-jätkä kirjoitti:

    Onko Haavistolla sitten epäily HIV:stä? Eipä se enää nykyisin ole edes kuolemaksi, kun siihen on lääkkeet ja hoidot. Siinäpä meille olisikin oiva mielikuvajohtaja ja esimerkki sorrettujen puolustajaksi. Kannattaa piirtää äänestyslappuun kakkonen.

    Ei muuta epäilystä kuin minun oma epäily.

    Äänestä

Emme me OK-Sulttaanit äänestä kun ei ihanan seksikäs Jutta ole ehdokkaana. Se tietää mihin verorahat kannattaa laittaa. Jutta tietää että meidän parempien OK-ihmisten tulee myös elättää Euroopan luikurimaat.

Äänestä
  • Ai tämä kippakka rouva jutta on seksikäs mielestäsi,no kuinka te sitten mollasitte Kaisa Liskin?Ai niin Kaisalle terveisiä.

    Muista tämänkevään ohjelmassa näyttää kuinka vaikeaa se voi olla kämpän myynti näinäpäivinä.

    Mehän ei äänestetä kahta samanlaista puoluetta kuten kok,sdp.emmekä me liskin kanssa tulla hyväksymään minkäänlaisia rotu,uskontoon tai muuhun vähemmistö ryhmän sortajia.

    Mitä siitä tulisi jos ostajat eroteltaisi jo ovilta,esim:en myy muulille olet jo liian punainen.jne....

    Äänestä

Presidentillä on nykyään niin vähän valtaa, että siinä suhteessä se lienee ihan se ja sama kuka tuolla pallilla istuu. Nämä on henkilövaalit joten puolueilla ei ole tässä mitään tekoa tai virkaa.

Näytät olevan pihalla kuin tamppoonin naru.

Äänestä
  • Aloittaja on tästä pelistä yhtä pihalla kuin asuntojen hinnoista ylipäätänsä.

    BUBBUBAAAHHAHAHAHAHHA

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luki. kirjoitti:

Niinistöä ja pöö paavoa.

No paskaan tallasitte jälleen. nämä puolueet on jo nähty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu