Hiekkaranta Aurajoen rannalle?

172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

haluaisi jopa sulkea Itäisen Rantakadun kesäksi, vaikka vieressä Samppalinna.
Parempihan tuolla Barkerinpuistossakin nurmikolla aurinkoa olisi ottaa. Löytyy kävelyä kestäviä nurmikoita, joita ei tarvitse edes leikata ja lapsille riittäisi hiekkalaatikko. Laituri vaan rantaan, niin siinä se, eikä maksa paljon. Taitaa kyllä olla turhan likaista ja savista vieläkin vesi. Eristetty allaskaan ei hirveän kallis olisi rakentaa, mutta hyödyttääkö. Yhtä hyvin voisi tehdä rannalle ja saman tien huvipuiston.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


teemun74 kirjoitti:

http://www.turkulainen.fi/artikkeli/88744-aurajoelle-voisi-tehda-hiekkarannan-ja-uimalan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu