Salon demareille koittaa kovatpaikat

Nyt kun vaalit lähestyy salolainen demari ei tiedä äänestääkä

Lipposta

Niinistöä (kun on salosta kotoisin)

Haavistoa (salon demareissa on tunnettuja homoseksuaalisen kasvatuksen lapsilleen opettaneita vanhempia)

Salon demareilla on siis miettimistä
33551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Minä äänestin Arhinmäkeä, ompahan edes yksi ääni Niinistöltä pois.

Äänestä
  • Arhinmäki ja Lipponenkin menestyivätkin lähes yksillä äänillä, yht. jopa n. 10%.
    Suomen Kansan Demokraattisen Liiton ja Suomen Sosiaalidemokraattisen puolueen demokraattien äänistä irtosi Uudelle Lupaukselle Soinillekin vain 9% mutta suurin osa toisinäänesti Haavistoa tai Niinistöä, jopa Väyrystä.

    Onpahan mennyt epäsolidaariseksi tämä demokratisoituminen, kun Yhtyneen Vasemmiston vaalimenestyksestä ei ole enää laskettavissa kuin duunareiden jäsenmaksuilla ja työttömyyskorvauksilla elätettävien politrukkien määrä.

    No, tulevien vaalien Viimeisten Taistojen menestys on laskettavissa, tosin biologisilla muuttujilla. Yksikin ääni on siis tärkeä!

    Äänestä

Minä äänestän Saulia ja saamme isänmaallisen pressan

Äänestä

Kyllä siinä tosiaan on miettimistä kun ei tiedä aanestääkä.

Äänestä

Minä kun en omista hulppeaa osakesalkkua, enkä katso olevani rikaskaan, en katso silloin voivani äänestää Niinistöä, joka edustaa ainoastaan suurituloisia. Joten minun pitää löytää palkansaajana ehdokas, joka ajaa tasa-arvoa ihmisten kesken ja puuttuu tulonjakovääristymiin.
Niinistön tukijat löytyvät yritysmaailmasta ja niiden asioita hän tulee pelkästään ajamaankin, siinä ei pienestä ihmisestä enää paljon välitetä.

Äänestä
  • minä äänestän ehdottomasti Haavistoa, sillä haluan nähdä itsenäisyyspäivän
    vastaanotolla, kun presidenttipari aloittaa tanssit.

    Äänestä

  • Mitä sinäkin saa....n kommunisti luulet tietäväsi yhteiskuntapolitiikasta, et niin tuon taivaallista! Mikä olikaan presidentin tehtävä? Ulkopolitiikan johtaminen, eikö? V...u kun aina näissä vaaleissa kaikki vähä-älyiset idiootit viisastelee puolueiden peruslinjausten korulauseilla. Presidentinvaaleissa äänestetään presidenttiä, eikä mitään sosiaalitätiä.

    Luuletko sinäkin lobotoomikko, että se sinun vasemmistoehdokkaasi olisi valituksi tullessaan ilmestynyt kotiovellesi rahanippu kädessä jakamaan seteleitä "tulonjakovääristymän" korjaamiseksi? Tutustu ensin yhteiskuntajärjestykseen, ennenkuin äänestät. Ja seuraavissa vaaleissa tee palvelus yhteiskunnalle ja tee niinkuin idolisi suurtalouskokki, eli äänestä tyhjää! Jääpähän vaalituloksesta pois idioottikommunistien aiheuttama ääntenjakovääristymä...

    Äänestä

Pitääkö adjutantti maan äidin käsilaukkua tanssien ajan, poikahan on kova tanssimaan, sanoi tänään telkkarissa. Oli toisen pellen, Päivi Lipposen kanssa pelättelemässä lapsia tarhassa.

Äänestä

Salon demareilla on aina ollut ongelmia.

"Ei san mul mittä!"

Äänestä

Demarien väärinpäinpolitiikka näkyy esimerkillisen hyvin Salon valtuuston politiikassa. Enemmän yrittäjä pohjaisia päättäjiä hoitamaan taloutta. Pressanvaalien suunta näyttää olevan kuitenkin oikea.

Äänestä
  • Älkää nyt vain pienyrittäjät kuvitelko, että Sale teidän asioitanne ajaa!

    Äänestä

NO NIIN SALON DEMARIT.

Lipponen ei päässyt toiselle rundille. Salon omapoika Sauli pääsi ja gaymies pekka.

Ketä te Demarit nyt äänestätte.

Haavistoa vai Niinistöä?

Jos haavisto valitaan, niin ainakin osalle salon demareista koittaa onnelliset 6-vuotta, koska heidän seksuaalivähemmistöä edustavat sukulaiset nostavat profiiliaan.

Itse äänestän Sauli Niinistöä vaikka porvareita vihaankin, mutta vihaan homoja vielä enemmän.

IL DUCE

Äänestä
  • Demarit äänestävät Soinia, jatkossakin.
    Soini on aidoin demari, aito sorsalainen.

    Äänestä

Taisi tulla aloittajalle luu kurkkuun kun lähdit demareitten kannatusta haukkumaan. SDP on vaalien ehdoton voittaja. Huomattava osa demareista on vielä hengissä eikä kommunistien kaltaista sukupuuttoon kuolemista ole vielä muutamaan vuoteen tulossa. Tämä oli todellinen voimannäyttö !!!

Äänestä
  • Ei tullut luu, eikä kalu kurkkuun.

    En ole mollannut koko SDP:tä. Ainoastaan tiettyjä Salon demaripiirejä.

    Se yksikin demarivaikuttaja ilmoitti ihan lehdessä asettuvansa haaviston taakse, kenties, jopa kirjaimellisesti.

    Kenenkäs puolelle Salon sdp nyt asettuu, kun pitää valita riistäjä-porvarin ja viherGayn väliltä?

    Lipponen olisi ollut mies paikallaan... Mutta mutta ei tainneet omatkaan rivit ainakaan Salossa Paavoa tukea, koska niitä gay-faneja on soluttatunut sdp:hen.

    Haavisto, ei voi olla vasemmiston ehdokas, kuten ei Niinistökään, kun eivät kumpikaan vasemmistoa edusta.

    Olisikohan fasismin tarve jo ovella, enkä tarkoita pers-suomalaisia.

    Äänestä

  • Myös eläkeläiset ja vähemmistöjen edustajat ovat äänestäjiä. Tämä on muilta puolueilta päässyt unohtumaan.

    Äänestä

  • Eespäin eespäin kirjoitti:

    Myös eläkeläiset ja vähemmistöjen edustajat ovat äänestäjiä. Tämä on muilta puolueilta päässyt unohtumaan.

    Olen kuunnellut mielenkiinnolla Outokummun ostamientehtaiden sulkemista Saksassa, siellä on työläiset osanneet ajaa asiansa hyvin, kun on neljänvuoden irtisanomissuoja. Miten Suomessa on työväki päästänyt asiat menemään näin, että Suomesta on helpoin ja halvin firmojen irtisanoa työläiset. Surullinen tapaus, kun Suomessa on vain kuntaliitosten johtajilla ja virkailijoilla viidenvuoden irtisanomissuoja, kun kuntaliitokset tehdään.

    Äänestä

  • Eläkellä jo oleva kirjoitti:

    Olen kuunnellut mielenkiinnolla Outokummun ostamientehtaiden sulkemista Saksassa, siellä on työläiset osanneet ajaa asiansa hyvin, kun on neljänvuoden irtisanomissuoja. Miten Suomessa on työväki päästänyt asiat menemään näin, että Suomesta on helpoin ja halvin firmojen irtisanoa työläiset. Surullinen tapaus, kun Suomessa on vain kuntaliitosten johtajilla ja virkailijoilla viidenvuoden irtisanomissuoja, kun kuntaliitokset tehdään.

    Kyllä joku roti noissa julkisen hallinnon viroissa pitäisi olla. 5 vuoden irtisanomissuoja menee jo jo (huonon ) huumorin puolelle. Kunnallisella puolella pitäisi koko hallinto uusia aina kunnalisvaalien jälkeen. Kuulin että kunnalla maksetaan työntekijöille mm. IKÄLISIÄ ??? Pitääkö paikkaansa että mitä vanhempi ja tehottomampi työntekijä sitä parempi palkka. Ei mitään järkeä.

    Äänestä

taimelan ehdotus hyvä(jätä tyhjä lippu) seuraavissa kunnallisvaaleissa?
roos voi reilusti kannattaa puppelia hän itse on kaapista/pelistä ulkona!
sdp:lle käy kun vasemmistolle muutenkin,"sulaa pihalle"!
30-vuotta oli "pakottamista"? normaali kävelijä:äänestä!

Äänestä

Taimelan ohje , äänestää tyhjää on todella nolo, ei ole fiksun kansanedustajan ele. Todella huonoa esimerkkiä.

Äänestä
  • Minun on yhtä vaikeaa äänestää denareita seuraavissa vaaleissa kuin demariäänestäjillä oli äänestää omaa ehdokastaan.

    Katja Taimelaa äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa tyhjällä äänestyslipulla.

    Äänestä

eipä kansanedustajalta voi paljon vaatiakaan!
200 "tyhjäpäätä" mäellä..
roos loikkaa ja noloa..
...no toivottavasti ei enää pääse!

Äänestä

Taimela saisi nyt tunnustaa suuren erehdyksensä. Jos aikoo lapsellisesti äänestää tyhjää, niin ei sitä pidä julkisesti mainostaa. Varsinainen kansan edustaja.

Äänestä
  • Sama sitten vaikka keskustaa äänestäisi jos oma ehdokas alkaa tyhjää äänestelemään. Kyllä SDP:n pitäisi jatkossakin pitää kiinni ideologisesta linjastaan ja vastustaa kaikkea.

    Äänestä

  • Hyvähän se on että tyhjää äänestää. Äänestäisi jotkossakin.

    Äänestä

  • Kohta keskustalainen kirjoitti:

    Sama sitten vaikka keskustaa äänestäisi jos oma ehdokas alkaa tyhjää äänestelemään. Kyllä SDP:n pitäisi jatkossakin pitää kiinni ideologisesta linjastaan ja vastustaa kaikkea.

    Onnea kaikille kansanedustajille uuteen työvuoteen, luulisi jaksavan pitkän loman jälkeen tekevän viisaita päätöksiä, talvilomaa, kesälomaa, syyslomaa ja joululomaa odotellessa.
    Viisain päätös olisi ensin, että kuntia karsittaisiin ja vain neljä jäisi jäljelle, pohjoinen, itä, etelä ja länsikunta.
    Nyt kotiin nukkumaan yövuorosta.

    Äänestä

Suuren mokan teki Taimela(muuta ei häneltä voinut odottaakkaan). Jos ei voi reilusti olla äänestämättä,niin turhaan tyhjää lappua on tulla tiputtamaan.Mä ainakin annan ääneni Haavistolle. Homo tai ei,mut samanlainen ihminen kuin muutkin. Ja asioiden hoito sujuu taatusti yhtä hyvin kuin Niinistöltäkin.Eikö se ole nykyään pääasia,et ihminen on onnellinen,on sit homo,lesbo tms.

Äänestä
  • Juuri näin, vasuriakka. Tärkeintä ei ole se, onko ihminen pedofiili, eläimeensekautuja, tappajapsykopaatti, nistisekopää tai rattijuoppo,
    kunhan vaan on onnellinen, niin kaikki on hyyyyviiiin.

    Äänestä

Whatever..taidat olla tosi tyhmä ,jos laitat pedofiilit,tappajat yms. samaan kastiin homojen ja lesbojen kanssa.
Homoilu ja lesboilu on rakkautta kahden ihmisen välillä ja samalla lailla ne sekstailee kun me heterotkin.
Nuo pedof.ja tappajat taas on mieleltään sairaita häiriintyneitä ihmisiä ,jotka tuovat vain pelkoa kaikille,eivätkä pysty tuntemaan esim. hellyyttä ,rakkautta yms.
Otappa selvää asioista,ennenkuin kirjoittelet tuollaisia.
Eikö sua edes hävetä!

Äänestä
  • Homoseksuaalisuus on vakava sairaus, jota sairastavat pitäisi saada hoitoon. Se ei totta vieköön ole normaalia, jos raavasta miestä alkaa peräloosteri kiinnostamaan. Hoitoon ja äkkiä!

    Käsittämätöntä on tämä nykypäivän homohypetys normaali-ihmisten keskuudessa. Mikä ihme saa perusheteron puolustamaan ja tukemaan näitä friikkejä. Hintit ja lepakot toitottavat suvaitsevaisuuden ja tasa-arvon nimeen, mutta eivät kestä pienintäkään vinoilua itsestään. Mikä parku ja itku seuraakaan, kun TV:ssä joku sketsihahmo vähänkään viittaa homoihin liittyviin stereotypioihin. Mitä suvaitsevaisuutta se on jos vaaditaan itselle erityisvapauksia ja -oikeuksia vain sillä perusteella, että sattuu olemaan sairas pervo?

    Äänestä

  • iaörfdhgödfihgzdöifg kirjoitti:

    Homoseksuaalisuus on vakava sairaus, jota sairastavat pitäisi saada hoitoon. Se ei totta vieköön ole normaalia, jos raavasta miestä alkaa peräloosteri kiinnostamaan. Hoitoon ja äkkiä!

    Käsittämätöntä on tämä nykypäivän homohypetys normaali-ihmisten keskuudessa. Mikä ihme saa perusheteron puolustamaan ja tukemaan näitä friikkejä. Hintit ja lepakot toitottavat suvaitsevaisuuden ja tasa-arvon nimeen, mutta eivät kestä pienintäkään vinoilua itsestään. Mikä parku ja itku seuraakaan, kun TV:ssä joku sketsihahmo vähänkään viittaa homoihin liittyviin stereotypioihin. Mitä suvaitsevaisuutta se on jos vaaditaan itselle erityisvapauksia ja -oikeuksia vain sillä perusteella, että sattuu olemaan sairas pervo?

    Non niin,
    mihinkähän kategoriaan sinä machomiehenä itseäsi pitävä ja anaaliyhdyntää vaimoltasi tyttöystävältäsi vonkaava, n.s. heteromies luulet itsesi
    lukeutuvan.
    Hyvää kevät talven alkua vaan sinullekin,

    Äänestä

  • Mopo on karannut ... kirjoitti:

    Non niin,
    mihinkähän kategoriaan sinä machomiehenä itseäsi pitävä ja anaaliyhdyntää vaimoltasi tyttöystävältäsi vonkaava, n.s. heteromies luulet itsesi
    lukeutuvan.
    Hyvää kevät talven alkua vaan sinullekin,

    Vihertää kovasti täällä Salossakin kesän tullen ja
    oikealla asiallakin ovat kaiken kukkuraksi.
    Punertaakin aamu / iltataivaalla myöskin,
    jotta siinä on kaksi todella hyvää väriä.
    Eikähän ainakaan tarvitse pelätä rikkaiden maihinnousua,
    joka sekin on otettava huomioon meidän sinisen viivan alapuolelle olevien kansalaisten.

    Äänestä

Kukkahattukakku?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdp.salo kirjoitti:

Nyt kun vaalit lähestyy salolainen demari ei tiedä äänestääkä

Lipposta

Niinistöä (kun on salosta kotoisin)

Haavistoa (salon demareissa on tunnettuja homoseksuaalisen kasvatuksen lapsilleen opettaneita vanhempia)

Salon demareilla on siis miettimistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu