Minipihassa on toissakesänä istutettuja vdelmia, joista jänis söi viimetalvena osan (söi luonnosta siirretyt, ostetun Maurin makean jätti syömättä). Vajaa puolimetrinen omenapuun taimi taisi mennä samaan poskeen. Peittelin taimet havuilla alkutalvesta, mutta jänis käy nyt pihassa etsimässä syötävää.
Riittääkö havut vai osaako jänis kaivaa taimet (ja pistää ne poskeensa) havujen alta? Ei ollut rautaverkkoa mitä taivutella ympärille. Pitäisikö olla oikein jotain kanaverkkoa? Vielä ehtis viritellä...taimet on toistaiseksi tallella.
Jänis käy syömässä
Emilia .
2
174
Vastaukset
- penisjänisneponensen
Osta haulikko ja ammu jänikset!
- verkko toimii
Tiheäsilmäinen metalliverkko talveksi ympärille. Ison puskan kanssa voi olla vaikeaa kun jänis voi hypätä hangelta aidan yli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2644760Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii803207- 362603
- 472513
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451797- 971580
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘941368PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441005- 69978
- 99938