Onko tampereella synnytysvalmennuksia, jos on niin missä? Tays on ainakin sivujen mukaan siirtynyt video valmennukseen. Onko Hervannassa synnytysvalmennusta lainkaan ?
synnytysvalmennus (Tampere)
5
1561
Vastaukset
- ddd
2010 alkuvuodesta kun synnyttelin, niin vuoden 2009 lopulla keskusäitiysneuvolalla oli valmennus. Kaikille joilla oli siinä lähiaikoina la. En tiedä miten nykyään, odotan toista mutta mitään ei ole puhuttu valmennuksesta, tosin ehkä senkin takia että mikään ei liene suuremmin muuttunut tuossa vajaassa parissa vuodessa. :)
- ÄitiTre
Ainakin Vauvantai järjestää synnytysvalmennusta Tampereen Napapiirillä. Huhtikuussa taisi olla seuraava. Vauvantain kätilö näyttää Facebookin sivuilla olevan Hervannasta :) Kotisivujen ilmoittautumislomake on pois käytöstä, joten mä ilmoittauduin sinne sähköpostilla.
- jotain tarvittaisiin
Taysin valmennus tosiaan on nykyään vain nettivalmennusta, ja keskusäitiysneuvolankin valmennus on lähinnä sitä että katsotaan yhdessä ne samat nettivideot jossain auditoriossa :( Jotkut neuvolat järjestelevät omaa valmennusta, mutta mitään yhteistä linjaa ei ole.
Kannattaa tosiaan miettiä jotain yksityistä valmennusta, Ilonpesä järjestää ja sitten on tuo Vauvantai, lisäksi Tampereella on Aktiivinen Synnytys ry:n toimintaa, mm. keskusteluiltoja jotka ovat hyvää valmentautumista synnytykseen. - terhi2012
Jep, neuvolassa (Tesoma) sanottiin, että neuvola järkkää valmennusta. En sitten yhtään vielä tiedä millaista se on... TAYSsissa järjestetään torstaisin (muutamaa poikkeusta lukuunottamatta) tutustumiskäyntejä, joille "pitää mennä itsenäisesti" (sanoi neuvolan täti). http://www.tays.fi/default.aspx?contentid=19834
- Äititre
Mä kävin ton Vauvantain valmennukseen huhtikuussa, oli tosi mukava :) suosittelen! Paikkanahan se Napapiiri oli vähän vaikea löytää, mutta oli kyllä sen ajelun arvoista (menin ensin väärästä risteyksestä jne, sompailin siellä).
Kesäkuussa on seuraava, tuolla oli siitä tietoa
https://www.facebook.com/events/302543606480608/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1202610- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821179