1. Heti presidentin vaalien jälkeen Paavo Väyrysen on uudistettava Keskustapuolueen toimijat ylhäältä alas. Henkilövaihdokset täytyy tehdä nopeasti.
2. Puolueen johdosta Mari Kiviniemi vaihdettava.
3. Paavoa äänestäneet uudistusmieliset saatava paikallisoastoja vetämään kautta maan.
4. Keskustan tuhoojat Kiviniemi, Lehtomäki, Vehviläinen, Matti Vanhanen, Matti Väistö näille ei tulisi antaa puolueessa näkyvää asemaa.
5. PerusSuomalaisten äänestäjät tulee laumoittain takaisin Keskustaa tukemaan kun vanhoilliset on syrjäytetty.
Suomen isänmaalliset miehet eivät suostu äänestämällä tukemaan mainittuja koijaripolitiikkoja
Keskustan nostamiseksi Paavo Väyrysellä on nyt avaimet käsissään. Keskustan henkilö uudistuksissa ei pidä vitkutella, sillä kuntavaalit ovat jo syksyllä.
Kuntavaaleissa tällä tempulla Keskustalle yli 20 %:n kannatus
uudet toimijat
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145