Hammaslääkäriin Inglesissä?

Olisiko kenelläkään kokemuksia hammaslääkäreistä Inglesissä? Lähinnä kiinnostaa työn laatu ja tietystikin hinta myös. Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista.
4251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä kävin Maspalomasissa lähellä huvipuistoa, saksalainen dentisti.
Mitä töitä aiot teettää?

Äänestä

En suosittele. Käy mieluummin Suomessa. Täällä suhtaudutaan hammaslääkärissä ulkomaalaisiin, että he ovat turisteja, joilta otetaan pois matkavakuutuksen maksama maksimikorvaus ja kehotetaan menemään sitten kotimaassa uudelleen hammaslääkäriin. Minullakin oli pumpulia paikan alla! Toisella kertaa hammas, johon tehtiin hlohkeaman korjaus, kesti yhden päivän. Nämä ovat omia kokemuksiani, jollakin voi olla toisenlaisia.

Äänestä

Kokemusta ei ole,mutta kun asuimme pari vuotta sitten "majapaikassa"Placida Mar,niin kulmantakana,Calle Roma:lla oli yksityisasunto jonka ovenpielessä luki selvällä suomella, Hammaslääkäri. Se löytyy kun kulkee avenida Alemanelta Calle Lisboalle ja kääntyy Calle Romalle,oikealle, niin hetikohta on hammaslääkärin kämppä.

Äänestä
  • Aloittaja kyseli Inglesistä, mutta kommentoin hammaslääkäripalvelua Puerto de la Cruzin näkökulmasta. Akuutin hoidon tarve voi tulla lyhyellä tai pidemmällä jaksolla, kuten Talviasukkaalla huonoin kokemuksin. Itse turvauduin vastaavassa tilanteessa suomalaiseen täällä toimivaan tohtori Heli Cingariin. Hoidettiin se asia ja tehtiin myös tiettyä kaluston yleishuoltoa. Matkavakuutukseen hyväksytään vain akuutin hoidon tarve; en epäile Talviasukkaan kokemusta, mutta varmaan voi itsekin sanoa, että se hammas pitää nyt laittaa kuntoon, eikä mihinkään puolittaiseen olotilaan. Jos korjattu hammas kestää yhden päivän, eikun takaisin ja vaatimaan uutta työtä tai rahoja takaisin.
    Kerron tämän siksi, että edes vakuutetun potilaan ei pidä suostua puolittaisuuksiin, onhan siinä kyse myös omasta ajasta ja paljosta muusta, kuin että saadaan matkavakuutukselle katetta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohta puoliin siellä kirjoitti:

Olisiko kenelläkään kokemuksia hammaslääkäreistä Inglesissä? Lähinnä kiinnostaa työn laatu ja tietystikin hinta myös. Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu