18.1.2012 Aamuinen arvoitus?

Ihmiset, jotka ovat todella tehokkaita, näyttävät suoriutuvan kaikesta helposti minimiponistuksin - minkä vuoksi heistä vapautuvat maksimivoimat.

Sopiikohan tuo miete myös rakkauteen?

Minun ymmärtääkseni sateenkaarta tavoittelevan ihmisen on myös siedettävä sadetta...
7400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Ikivihreää tunnelmaa ja ihanaa Ellaa...Ajatukset karkaavat. .. Sama se sataako vai paistaa...vierelläsi kun olla saan..

    Tehokkuus sanana ei kuulu joukkoon..

    Äänestä


  • sielläpä siellä kirjoitti:

    En ole kyllä ollut hänen kanssaan sateenvarjon alla. :) Oli enemmän sellainen kuvatunniste. Pidin muuten tuosta kappaleesta.

    Äänestä

  • sielläpä siellä kirjoitti:

    Tuollainen sadelaulannasta ja musiikii saa jalat vipottamaan ja helmat heilumaaan...tuolilta meinasin pudota. Ei tartte sateenvarjoa. Se vain estää näköyhteyden...olihan tuossa mitä katsella..

    Äänestä

Ei minustakaan sateessa ole pelättävää.
Sehän on elämisen ehto
Ja saappahissa on mukava roiskutella.
Horoskoopissanikin on vettä.
Rakkauden vetisiä kyyneleitä kyllä yritän vältää..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aukeaako miten kirjoitti:

Ihmiset, jotka ovat todella tehokkaita, näyttävät suoriutuvan kaikesta helposti minimiponistuksin - minkä vuoksi heistä vapautuvat maksimivoimat.

Sopiikohan tuo miete myös rakkauteen?

Minun ymmärtääkseni sateenkaarta tavoittelevan ihmisen on myös siedettävä sadetta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu