Taas uusi aamu, päivät menee nykyään hujauksessa ohi, enkä saa mitään aikaan...Haaveilen, että pääsis vaan pois... pääsisin pois tästä elämästä jossa pitäisi vaan suorittaa ja pärjätä.. en pysty tähän elämään. Itsaria en kykene tekemään.. Haluaisin vaan päästä pois... Haaveilen, että voisin "karata", lähteä matkustamaan toiselle puolen maailmaa ja jättää kaiken taakse.. viettää loppuelämäni jossain, missä aurinko aina paistaa ja on lämmin. Olen epäonnistunut nykyisessä elämässäni... haluan POIS. En pysty tällaiseen elämään.
Uusi aamu
6
184
Vastaukset
- -kuu-
Eilen illalla en ottanut nukahtamiseen Ketipinoria, koska olen viime päivinä ollut niin väsynyt ja se taas tavallaan pahentaa oloa, kun ei pysty tekemään mitään.. olen uudesta vuodesta lähtien ottanut sen joka ilta, koska nukkumaan mennessä ahdistaa. Valvoin puoli kolmeen asti koneen äärellä, koska en uskaltanut mennä nukkumaan ahdistusten pelossa. Puoli kolmelta nukahdin onneksi melkein heti... Aamun kaksi ekaa tuntia on mennyt nyt taas netissä... tavoitteenani tänään olisi mennä kunnon kävelylenkille ja saada yksi opiskeluihin liittyvä työ tehtyä... se on ollut jo useamman päivän tavoite, mutta en pysty mihinkään.... olen ihan romahtamispisteessä.. vai olenko jo romahtanut?
- peiton alle
Sama juttu täällä, jatkuvasti väsyttää eikä saa mitään aikaan kuin aivan pakolliset kuviot. Koti on kaaoksessa, ystävät kadoksissa, olo ahdistunut ja vaikea. Pois ulkomaille voi aina lähteä, jos siltä tuntuu, kunhan säästää ensin hieman sukanvarteen. Toisaalta ei se maailma siitä välttämättä sen kummemmaksi muutu, mutta voihan paha olo sentään toviksi hellittää. Tsemppiä jaksamiseesi, yritä tehdä valintoja, vaikka radikaalejakin, jotka auttavat sinua eteenpäin!
- ei merten taakse
paken Isän Jumalan Kaikkivaltiaan syliin. Jätä tähön isoon syliin itsesi tuskasi. Hänen ködet kantavat - Hän on sinulle tämän elämänkin antanut.
- Masentunu mies
Samanlainen fiilis on mullakin että tekis mieli paeta jonnekkin vaikka tiedän ettei se mitään auttaisi. Koen myöskin epäonnistuneeni elämässäni enkä usko asioiden tästä miksikään muuttuvan. Kuolema tuntuis houkuttelevalta ja lohdulliselta vaihtoehdolta mutta en uskalla tehdä itsemurhaakaan. En jaksa tätä jatkuvaa suorittamista haluan vaan pois. Monet ihmisetkin on vaan jotenkin ärsyttäviä tai sitten täysiä kusipäitä.
- seppä69
oho, en olekkaan ainoa joka tälläistä ajattelee... itelläkin käynyt mielessä hengenvienti, mutten kuitenkaan halua pahoittaa ihmisten mieliä sillä, en voisi tehdä sitä lähimmäisilleni.. miettiny kans monesti josko vaan ottais tililtä sen verran rahaa et saa meno lipun ilman paluuta jonnekkin, ei väliä mihin.. ei tää nykymaailma mis oikeesti pitää suoriutua aina parhain, ja antaa kaikkensa, saamatta kuitenkaa mitään juurikaan takaisin oikeasti houkuta? pitää olla hyvä ja pärjätä, tuntuu et jokaisella on aina jotenkin pakko olla parempi ku muilla, pöh... miten helppoa se on aloittaa toisaalla alusta? ikävä varmaan vois iskeä josain vaiheessa, mut se o ohi menevää, hetkellistä, asuin joskus vuoden poissa suomesta, eli se kyllä menee ohi, ainakin omalla kohalla... en tie, ehkä joku päivä nappaan passin mukaan ku töihin menee, enkä tuu enää kotiin päivän päätteeks... ei jaksa.. in and out...
- 17
Jep, kilpailua, suorittamista, joillekin se on kivaa ja motivoivaa, itselleni myrkkyä.
Meidän kaltaisia ei ole suunniteltu nykyiseen yhteiskuntaan, olemme suunnitteluvirheitä. Tai sitten ihmisiä jotka ovat heränneet tästä hulluudesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1061762Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2091742Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1061663Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541425Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii482965Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50946Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298886Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347832