Uni sukeltamisesta

M. Nightmare

Näin viime yönä unta että sukelsin. Ei mitään snorklaamista, vaan jonkun kallion tms. reunalta sukelsin puhtaaseen kirkkaaseen syvään veteen, pohjaa ei ollut näkyvissä, menin syvälle. Ilman mitään laitteita ja pukua. Ei ollut hätäpäivää, enkä pelännyt. Seurana oli joku tuntematon mieshenkilö. Miehellä oli päällä ehken jotkut uimahousut tms. en nähnyt kunnolla tai en muista. Itsellä oli joku tunikamainen t-paita tms. Eikä muuta. Ei ollut kylmää vaikka mentiin syvälle. Ei ollut kalojakaan tms. Joku valkoinen raita meni alas asti siinä massassa (kallio) jonka päältä mentiin veteen. Käytiin syvällä ja noustiin ylöspäin, katselin alaspäin ja tunsin etten enää mene sinne takaisin. Jossain vaiheessa varpaaseen tarttui vaaleanpunainen leveä "mato" tms. - en ole varma kumman ukkovarvas se oli mihin tämä otus tarttui. Minun vai sen miehen. Mutta minä tunsin polttavan kivun. En ehtinyt nousta pintaan unessa - olin kyllä nousemassa ja valo näkyi jo yläpuolella.

Sen verran taustoja, että olen yh-äiti, eronnut vuosi sitten. Ei nyt mitään isompia ongelmia, töissä paljon kiirettä ja stressiä. Arjen pyörittäminen tekee tiukkaa, mutta muuten olen onnellinen. Ei ole uusia rakkausviritelmiä.

0

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        56
        2950
      2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

        Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
        Sinkut
        106
        2711
      3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        38
        2431
      4. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

        Nimi esiin.....
        Oulu
        33
        2269
      5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

        Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
        Maailman menoa
        50
        1928
      6. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        15
        1549
      7. Miten must tuntuu

        et sä ajattelet mua just nyt
        Ikävä
        32
        1473
      8. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        105
        1235
      9. Kun et vain tajua että

        sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
        Ikävä
        177
        1203
      10. En vain unohda

        Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
        Ikävä
        73
        1060
      Aihe