Hei!
Olen menossa helmikuussa 1 kk matkalle Brasiliaan, etsin matkakaveria ettei tarvitse lähteä yksin.
Olen itse30-kymppinen nainen, Suomesta.
Olen aiemminkin seikkailut monessa maissa esim. v.1999 Meksikossa yhden kaverin kanssa 2,5 kk, yksin Intiassa v.2001, 3 kk, ja yksin Kaakkois-Turkissa Kurdistanin alueellav.2007, 3 viikoa.
Ja nyt olen lähdössä Brasiliaan. Reitin olen suunnitellut: Lento Rioon, sieltä vuorokauden päästä bussilla Penedoon suomalaiseen siirtokuntaan ja siitä muutaman vuorokauden päästä bussilla Salvdoriin ja sieltä Amazonin viidakkoon ja takaisin Salvadoriin katsomaan karnevaaleja ja ottamaan aurinkoa uimarannalla ja sieltä vuorokausi ennen paluuta takaisin Rioon bussilla ja lentokoneella takaksin Suomeen.
Otan mukaan mieluimmin kielitaitoisen naisen.
Itse osaan tyydyttävää turistienglantia, mutta sillä olen selvinnyt aiemmilla matkoillani.
Jos kiinnostaa niin ota yhteyttä: [email protected]
Brasiliaan etsin matkakaveria!
Brasiliaan
1
233
Vastaukset
- Brasiliaan
Lisäisin vielä että käyn katsomassa Helsingin messukeskuksessa matkailumessuja la 20.1.-12 ja sieltä lisätietoa kohteesta Suomi-Brasilia Seuralta ja tuona aikana varaan matkan itselleni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162356
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70897Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135828- 45821
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130673