Kattotelineet Ford Ka:n

Ka:n katolle pitäisi saada kattotelineet suksien kuljettamista varten. Katolla on kaksi katon pituista mustaa muovi listaa. Auton ohjekirjassakaan ei kuitenkaan ole mitään mainintaa mitä noiden listojen alla on. Muistelen kuitenkin että siellä pitäisi olla jonkinlainen kisko johon teline tulee kiinni. Vai onko siellä jonkinlaiset kiinitys pisteet? Onko kellään kokemusta miten homma tehdään?
5372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No ensinnäkin Ka:ta on kahta eri korimallia iän mukaan.
Toiseksi netistä löydät helposti ihan kuvien kanssa miten homma hoituu.
Älä tee sitä itse minkä joku muu voi tehdä puoletasi, fiksua.

Äänestä
  • No ensinnäkin Ka:ta on kahta eri korimallia iän mukaan.
    Toiseksi netistä löydät helposti ihan kuvien kanssa miten homma hoituu."

    Ka on 2005 mallia. Olen jo kokelleillut Googleakin mutta en ole löytänyt vastausta. Ymmärrykseni mukaan katossa olevien mustien muovi listojen alla on kattokourut. Niihin sopivaa telinettä ei vain tunnu löytyvän.

    Äänestä

Moi! Itsekin etsin Ka:han kattotelinettä netistä aikani ja lopulta fiksuus voitti ja kysyin Ka liikkeestä asiaa. Sieltä sellaisen saa noin parilla sataa ja asennettuna muutama kymppi lisää joten homma jäi tekemättä. Laiskan paskalle tiedoksi, että korimalleja löytyy useampiakin kuin kaksi mutta helppohan täällä on vit..uilla nimettömänä.

Äänestä

Olen miettinyt että saako laitettua fordin kattokaiteet. ? olisi paremman näkönen ja saisi muiden fordin osia käytettyä.

Äänestä

Minkähän mallin kattoraiteet käy Ka;hiin?
Focuksen taitaa olla liian pitkät, mutta käykö conektin raiteet ilman uudelleen muotoilua?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ärtynytfordisti kirjoitti:

Ka:n katolle pitäisi saada kattotelineet suksien kuljettamista varten. Katolla on kaksi katon pituista mustaa muovi listaa. Auton ohjekirjassakaan ei kuitenkaan ole mitään mainintaa mitä noiden listojen alla on. Muistelen kuitenkin että siellä pitäisi olla jonkinlainen kisko johon teline tulee kiinni. Vai onko siellä jonkinlaiset kiinitys pisteet? Onko kellään kokemusta miten homma tehdään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu