Moottorikelkka

Onko Ukissa tai lähistöllä kelkkakerhoa, kelkkareittejä tai vastaavaa toimintaa??
Joko jäälle uskaltaa mennä?
1106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

raidersihan tässä toissatalvena ajelutti turisteja pisin meren jäätä moottorkelkalla. Mistä lienee keksinyt ajatuksen, mutta kyllä sillä kävi monta siinä kyydissä. Lynxin mammuttimalli jatkopenkeillä sillä on kai vieläkin. Ollut jossain rajavartioston käytössä aiemmin ja halvalla tietyst saanu jossai varikkohuutokaupassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rouva 78 kirjoitti:

Onko Ukissa tai lähistöllä kelkkakerhoa, kelkkareittejä tai vastaavaa toimintaa??
Joko jäälle uskaltaa mennä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu