MUSTALAISMUIJA SUURVARKAISSA!!

etokas Ärhinmäki

Mustilaisnainen oli ilmeisesti rakentanut hameensa alle keskisuuren kioskin, kun terävä myyjä huomasi, kun mannemuija pakkasi 14 pakettia kahvia, 16 litraa moottoriöljyä, 8 laatikkoa lihapula-aineita, useimpia laatikoita naudanlihasuikaleita, karkkipusseja ja lumeeksi saunahajuja. Jos tämä tuomitaan vielä näpistykseksi, niin Presidentti Soini, muuta lakia ainakin ryöstöksi... Tuskin tämä mistilaismamma oli asialla ensikertaa, voisin lyyä vaikka veikkaa...ESITYS, ROMAANIHAMEISILLA EI OLISI MITÄÄN ASIAA MIHINKÄÄN KAUPPAAN, KOSKA SUURIN OSA NIISTÄ OVAT VARKAISSA JA VIEVÄT TAVARAT "TELTTANSA"ALLA...

5

357

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AmmattimiesXXX

      Kotipaikka Varkaus, ammatti ?

    • Tilastoja

      Naisvankeja Suomessa on noin 250 henkeä. Tästä 0.2% on 0.5, tämä tarkoittaisi yhtä romaninaisvankia joka toinen vuosi. Onko heitä näin vähän Suomen vankiloissa kun otetaan mukaan sakkovangit, tutkintavangit ja vankeusvangit?

      Henkirikoksia Suomessa tehdään noin 150 kappaletta vuosittain. Tästä määrästa 0.2% on 0.3, tarkoittaisi että romani tekisi vain joka kolmas vuosi henkirikoksen jos he tekisivät niitä yhtä paljon niitä kuin valtaväestö. Miten on, näinkö harvoin romani murhaa tai tappaa?

    • piorilainen

      Niin vaan 98% pilaa 2% maineen :(

    • Nyt tiedätte, miksi kansallispukuun pukeutunut tumma nainen kävelee kuin Sahtivaari. Hameen alla on koukku, jossa ostoskori roikkuu.

      • Niinpä...

        Invapaikallekin on pakko sen vuoksi pysäköidä, koska kyllähän se nyt invalidisoi kun pitää kantaa hameen alla koko viikonlopun ruoat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1526
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1042
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      947
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      367
      900
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      177
      884
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      92
      793
    7. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      612
    8. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      64
      603
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      155
      550
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      548
    Aihe