Barbien vaatteita

Voisiko joku kertoa mistä saisin kivoja kaavoja Barbien vaatteiden tekoa varten?

Onko paikalla ketään joka myisi itse ompelemiaan sieviä Barbien vaatteita?

En pidä Barbien omista merkkivaatteista, ne ovat usein mauttomia ja rumia. Tahtoisin perinteisiä, tyttömäisiä ja sieviä vaatteita.
4571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On olemassa kirja nimeltä "Ompele Barbien puvusto" (Ternsøe, Jette Riisgaard). Mielestäni siinä on paljon kivoja Barbin vaatteita. Löytyy useasta kirjastosta!

Äänestä
  • Ja lisää vaan vinkkejä kaikilta joilla on vinkkiä antaa :)

    Äänestä

  • en meinaa saada linkkiä tomimaan??
    Tässä se on uudestaan, laita vaan se http:// eteen ja sitten (ilman www:tä)
    mypage.bluewin.ch/vana/schnittmuster/schnittnew.html
    toivottavasti se nyt toimisi...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muovisydän kirjoitti:

Voisiko joku kertoa mistä saisin kivoja kaavoja Barbien vaatteiden tekoa varten?

Onko paikalla ketään joka myisi itse ompelemiaan sieviä Barbien vaatteita?

En pidä Barbien omista merkkivaatteista, ne ovat usein mauttomia ja rumia. Tahtoisin perinteisiä, tyttömäisiä ja sieviä vaatteita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu