useita asioita mitkä ei ole kohdallaan, ei siloinkaan kun ensimmäisen kerran tavattiin.
Halusin, että elämäni olisi järjestyksessä, se olisi hyvin ja valmis vastaanottamaan jotain kaltaistasi, niiden tuntemusten vallitessa. Mutta enhän siihen pystynyt, piti hätiköidä, luottaa myös liikaa itseensä vaikka se oli järjenvastaista. Tarkoitusperät oli silti alunperin hyvät, enkä voi kun todeta että olisin halunnut sinut elämääni, ilman mitään härskejä taka-ajatuksia.
Ei mulla olisi vaikeutta ottaa yhteyttä jos asiat olisi toisin, tai sitten luonteeni erillainen.
On
6
117
Vastaukset
- Bitti mies
Tämä viesti sopisi vaikka mulle kirjoitetuksi. Tulin juuri tänne lueskelemaan löytyiskö mitään mulle sopivaa/ tarkoitettua.
- joku voi odottaa
Bittimies, eikö sulla itselläsi ole mitään sanottaavaa kellekään ?
- yhtä p.askaa tuo
hyvää päivää kirvesvartta
- bittiavaruudesta
Milloinkas tapasitte ensimmäisen kerran?
- ebdzl
Mutta jos odottaa elämän olevan valmista saa odottaa koko ikänsä. Elämän on tarkoituskin olla keskeneräistä ja siihen otetaan vierelle se joku joka auttaa sen remppaamisessa ja tuo purkista omat sävynsä.
- taivaan tähtipölyä
Bittiavaruuteen meni nuokin sanat ja mikäli vanhat merkit paikkansa pitää niin perille menee sinne minne pitikin. Itse heitin kerran vuosia sitten hassuja ajatuksia bittiavaruuteen ja tänään tuntuu siltä kuin sanoissani esittämä toivomukseni olisi konkretisoituneena edessäni elämässä vaikkakin ei ehkä ihan siinä muodossa kuin sitä toivoessani tarkoitin sillä en todellakaan tarkoittanu toiveellani vain kauniilta kuulostavia unelmia ja haavekuvauksia siitä mitä voisi olla jos asiat olisi toisin. Miksei elämä voisi olla tässä ja nyt sellaisena kuin se on eikä vain pelkkää haavetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875