Espanja,Kreikka vai Turkki?

Matkailia:):)

Moi!
Ollaan lähössä heinäkuun puolivälissä matkalle. Mukaan ois lähössä tytöt 11v ja 14v. Tosiaan noista kolmesta pitäs nyt valita että mihin oltaisiin menossa? Jos jollain on kokemusta noista, ois kiva jos vois jakaa huonoja ja hyviä puolia kohteista? Olisi kiva jos olisi halpaa,hyvät ilmat ja lapsille tekemistä(vesipuistot,huvipuistot). Kiitos jo etukäteen kaikille:)

3

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turkki!!

      Noista ehdottomasti Turkki! Turkki on todella lapsiystävällinen!! Varsinkin Alanya.. Suosittelen syvällisesti, vesipuistoja ainakin sielä on paljon!

    • Huh hellettä

      Heinäkuun puolivälissä Turkissa on liian kuuma. toki jos tykkää että lämpöä saa olla vaikka yli 40 astetta, niin sitten sinne vaan. Joku saari voisi olla miellyttävämpi tuolloin. Ehkä Mallorca?

    • Juustina

      Minä suosittelisin Kreikkaa. Rhodos tai Kreeta. Rodos olisi ehkä kuitenkin parempi.

      Yksi hyvä hotelli, jos ei halua (pää)kaupunkiin on Tjäreborgin Kalitheassa Sunwing kohde.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      2052
    2. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      155
      1956
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      26
      1796
    4. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      12
      1093
    5. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      971
    6. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      85
      939
    7. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      23
      865
    8. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      112
      811
    9. Minä tunnen sinut

      Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell
      Rakkaus ja rakastaminen
      50
      794
    10. Mihin olet kadonnut kaivattuni?

      Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon
      Ikävä
      32
      765
    Aihe