Olen parikymppinen nainen. Olen nyt päättänyt hankkia ihkaensimmäisen hieromasauvani, joten kävin äsken tutkimassa kaalimadon valikoimia, todeten että varaa mistä valita näyttäisi todellakin löytyvän useamman sadan eri tuotteen joukosta (jopa miltei 8000e maksava kullattu dildo?!). Kuten tekstistä saattaa arvata en ole kovinkaan perehtynyt tähän asiaan ja ylipäänsä päädyinkin tällaista ratkaisua miettimään kun yllätyksekseni kuulin tyttökavereiltani, että jopa heiltä löytyy useampikin dildo, ja tunsin itseni aivan joksikin "siveyden sipuliksi" kun en ollut itse tullut moista vaihtoehtoa tosissani edes harkinneeksi:D. Kaverini seurustelevat, kuten minäkin.
Mitähän vempelettä mahdollisesti minulle voitaisiin suositella? En ole käyttänyt minkäänlaisia apuvälineitä aiemmin. Laite voisi olla jokin sellanen jota minä ja poikaystäväni voisimme yhdessä käyttää, siis siten että myös poikaystäväni voisi minua kyseisellä vempeleellä tyydyttää. Mitään "anuspuikkoja" en kuitenkaan harkitse....
Mainittakoon vielä etten ole koskaan tullut yhdynnässä eli mielellään laite voisi olla jokin seksimarkkinoiden "jymymenestys", jolla näissä asioissa nähtävästi vähän avuttomampikin voi saada aikaiseksi ennenkokematonta tyydytystä.
Kiitos vastauksesta!
ensidildo?
4
653
Vastaukset
- Jaaa
Sen voin sanoa ettei liian isoa ja paksua ettei vaan pillu löysty : ei tee hyvää miehellesi... Eli ei kauheesti paksumpi kuin miehesi varustus
- N jo ikääkin
Osta pienin valikoimasta, isosta koosta ei hyödy kukaan, vain tuskaa. Iso koko ei lisää nautintoa, vain oma mieli. Ja jos poikaystävälläsi on mitätön, et niin pientä löydä edes seksikaupasta, siellä kaikki on ennemmin liian isoa. Ja muista pehmeä!!!
Klitoriskiihottimella varustettuja en ole testannut, vaan kun nautinto ei naisella ole teknistä vaan henkistä, mutta sellaista voisi ehkä kokeilla kunhan täyttää em. vaatimukset. - M jo ikääkin
N jo ikääkin kirjoitti:
Osta pienin valikoimasta, isosta koosta ei hyödy kukaan, vain tuskaa. Iso koko ei lisää nautintoa, vain oma mieli. Ja jos poikaystävälläsi on mitätön, et niin pientä löydä edes seksikaupasta, siellä kaikki on ennemmin liian isoa. Ja muista pehmeä!!!
Klitoriskiihottimella varustettuja en ole testannut, vaan kun nautinto ei naisella ole teknistä vaan henkistä, mutta sellaista voisi ehkä kokeilla kunhan täyttää em. vaatimukset.Samaa mieltä olen. Meillä kyl mä miehenä olen hankkinut kaikki dildot, liukasteet, öljyt jne. Oon hankkinut vuosien varrella erikokoisia, värisiä ja muotoisia. Käytän ainakin kahta erilaista, tarpeen mukaan vaihdan, jos ei tunnu sopivalta toinen.
Sellainen kaalimato on aika kiva, sopivasti muotoiltu jne.
Taitaa olla aika yleistä, että yhdynnässä ei tule naisella, mutta dildo ja kieli on hyvä yhdistelmä ja aikaa 15 ..45 min.
- kaalimato.com
Hei,
Ensimmäiseksi hieromasauvaksi on hyvä valita melko pienikokoinen sauva. Halkaisija esim. n. 2 cm. Voit valita hieromasauvan jossa on moottori. Jos huomaat, ettet pidä värinästä voi moottorin aina pitää sammutettuna.
Silikoni on materiaaliltaan napakkaa, mutta pinnaltaan silkkisen tuntuista. Silikoni varastoi kehon lämpöä, joten se on miellyttävä käytössä. Silikoni sopii myös kumiallergikoille. Toinen miellyttävä materiaali on ns. Loveclone-materiaali. Ko. materiaali pyrkii jäljittelemään ihmisen ihoa. Loveclone materiaalista valmistettuja hieromasauvoja emme suosittele kumiallergikoille.
Toiset henkilöt pitävät kovamuovisauvoista. Näiden sauvojen vibraattorin värinä on tuntuvampi, koska kovamuovi johtaa värinää paremmin.
Hieromasauvan kanssa kannattaa käyttä pieni määrä liukuvoidetta.
Eri muotoisia ja värisiä hieromasauvoja on laidasta laitaan. Tuotteiden kuviin ja teksteihin kannattaa tutustua rauhassa. Hieromasauvan valinnassa kannattaa myös ottaa huomioon itseä miellyttävä ulkomuoto, väri jne.
Seksilelujen maailmaa avautuu pikku hiljaa tutustumalla erilaisiin tuotteisiin.
Terveisin
Kaalimato.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi443069Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs452877100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es502505Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo472347Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks322096Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa581840- 451759
Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä401612- 461535
- 261361