Tosi hienoo

Olen harrastanut kaivamista jo 45-vuotta. Kakarana olin kova poika kaivamaan nenää, myöhemmin persiettä . Teinipoikana kaivelin tyttölöitten haaroja ja nykyisin lähinnä Kobelcolla hautoja.
4979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

haudan edullisesti, mielellään uudenmaan alueelle?

Äänestä
  • stsihihihiiii

    Äänestä

kannattava harraste sotatoimialueilla. Ehkä siitä saisi jopa pientä vaarallisen työn lisää, jos muistista kaivellaan menneitä.

Äänestä

olet kaivellu, ikäsi puolesta varauru sen viimeisen montun kaivuun

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaivaja kirjoitti:

Olen harrastanut kaivamista jo 45-vuotta. Kakarana olin kova poika kaivamaan nenää, myöhemmin persiettä . Teinipoikana kaivelin tyttölöitten haaroja ja nykyisin lähinnä Kobelcolla hautoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu