Näin päättyi tämä sota - kumpikin oli yhtä hyviä.
Kippis, rauhanmaljalle.
TASApeli Windows ja Linux ovat yhtä hyviä
10
72
Vastaukset
- Koka-Ballmer
Kummassakin on puolensa, kippis!
- 27
Kumpaakin käytän.
Glung glung, röyh! - tarkkamarkkako
Entäs macci?
- Eri mieltä...
Linux hakkaa Windowsin 6-0.
- Windows 8
"Linux hakkaa Windowsin 6-0. "
Tässä postauksessa tuli hyvin ilmi tämä uskomattoman typerä taisteluasetelma, jota koko ajan vain linux-urvelot ylläpitää ja aukoo suutansa jatkuvasti muille, varsinkin Windowsia käyttäville asiasta, vaikka Windows-miehet olisikin sitä mieltä että linux on ihan okei.
Ei kai siinä sitte, boottaamaan Arch Linux liveen ja tuntemaan ittensä 1337... - 1337
Windows 8 kirjoitti:
"Linux hakkaa Windowsin 6-0. "
Tässä postauksessa tuli hyvin ilmi tämä uskomattoman typerä taisteluasetelma, jota koko ajan vain linux-urvelot ylläpitää ja aukoo suutansa jatkuvasti muille, varsinkin Windowsia käyttäville asiasta, vaikka Windows-miehet olisikin sitä mieltä että linux on ihan okei.
Ei kai siinä sitte, boottaamaan Arch Linux liveen ja tuntemaan ittensä 1337...Näkee että olet oman puolesi valinnut, ei pään aukominen ole mitenkään yksipuolista ja itseasiassa se on törkeämpää windows-puolelta.
- Windows 8
"Näkee että olet oman puolesi valinnut, ei pään aukominen ole mitenkään yksipuolista ja itseasiassa se on törkeämpää windows-puolelta. "
Tottahan toki, linux-urvelot tunnetusti näkee vain vihollisia ja windows-miehiä ympärillään. Sille tais olla trademarkkikin olemassa kuten kaikille teidän linux-urveltajien mantroille.- $$$
Rauhoitus nyt vähän jätkä.
- Linux rules....
Tämä on sodat palsta.Täällä soditaan, vieläkö saatas Macin kayttäjät kans sotimaan mutta ne on samanlaisia nössöjä kuin Windowsin käyttäjät.
- 22
Juuri näin! TASAPELI!!!
Windows on yleisin käyttöjärjestelmä.
Linux on yleisin tietokoneohjelma.
Nyt kaikki ovat tyytyväisiä.
Kippis!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242150Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352053Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111822Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581498Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341404Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5581181Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501005Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115942Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350936