Porvoossa rakenneultra

Kertooko ne Porvoossa rakenneultrassa,onko tyttö vai poika?
5130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eiköhän sitä pidä erikseen kysyä, ei ne sitä muuten kerro.

Äänestä

meille ainakin on aina kertonut kysyttäessä! mutta on sanonut että mahdollisesti tyttö tai mahdollisesti poika koska ei perjaatteessa voi sadalla prosentilla sanoa! kaksi kertaa osunut oikeaan ja nyt kolmatta odotan!

Äänestä

Riippuu varmasti ultraajasta. Meillä kysyi ennen ultran aloittamista, että halutaanko tietää sukupuoli jos näkyy. Vastattiin myöntävästi ja ultraaja kertoi tulkintansa heti kun aloitti.

Äänestä

Kiitos, kysyn kyllä sitä, että jos näkee sukupuolen, niin kertoo.
Mulla silloin menossa 19 4.
Vielä olisi muutama viikko aikaa...

Äänestä
  • Oletteke ottaneet kausi-influenssa rokotuksen?
    Itse en ole,ei ole perussairauksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva äippä kirjoitti:

Kertooko ne Porvoossa rakenneultrassa,onko tyttö vai poika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu