Eli olis ongelma; kovalevy hajoamassa ja ny pitäs saada sen yhdeltä osiolta tärkeätä dataa talteen, kenelläkään tietoa miten dataa sais pelastuttua, kovolle windows ei tällä hetkellä päästä käsiksi(löytää, mutta tulee aikakatkaisu) oma tietokone kautta. Eli löytyykö kovolle jotain datan pelastusohjelmaa???
IBM Deskstar kovo
kuma
2173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei tässä tapauksessa taida löytyä sellaista ohjelmaa koska jos luulen oikein niin kysymyksessä kontaktivika aseman kortin ja lukupään välillä. Jos osaat olla oikein varovainen ja sulla on hyvät, oikeat ruuvarit niin irroita se kortti ja katso onko liitokset tehty kortilta koteloon jousilla, jotka nojaavat tinattuihin kontakteihin kortin alapuolella. jos näin on niin voit puhdistaa ne tinapinnat varovasti raapekynällä(löytyy SHP:ltä). Kokoa ja koita auttoiko.Huom en ota vastuuta ohjeesta.
Ei auttanut.
Stellar Phoenix FAT ohjelmalla sain datan näkymään, mut jostain pitäs sit saada rekisteröity versio tästä, jotta sais datan talennettua.