Mitkä ovat Riihimäen naapurikunnat?
Tietokilpailu:
30
164
Vastaukset
- 33333333333333333333
Kysele keskenäsi.
- 171
Vailea kysymys, ei nyt yhtäkkiä tule mieleen. Kaikki toiminnat menee Hämeenlinnaan, olisko se sitten yksi.
- eikä saa luntata
Toinen kysymys:
Mistä Riihimäellä saa p....lua parhaiten?- Tietoniekka!
hyvinkäät
- LM
Tietoniekka! kirjoitti:
hyvinkäät
3 lunttii
- helppo kysymys
Yleensä vaimo antaa sitä, tavallisesti kotona.
- pysykää asiassa
helppo kysymys kirjoitti:
Yleensä vaimo antaa sitä, tavallisesti kotona.
Yleensä perhe saa äidiltä paljon palvelua kotona, mutta tiedämmehän että S:n ruoka on äitien tekemää, siis tarkoittaa sitä, vaimo palvelee usein työpaikallaankin.
Verotoimistosta ei kohta saa ollenkaan palvelua. - aloittajanne
pysykää asiassa kirjoitti:
Yleensä perhe saa äidiltä paljon palvelua kotona, mutta tiedämmehän että S:n ruoka on äitien tekemää, siis tarkoittaa sitä, vaimo palvelee usein työpaikallaankin.
Verotoimistosta ei kohta saa ollenkaan palvelua.Siksipä olisikin hyvä tietää nämä naapuri kunnat, että voi kysellä, saako niistä palvelua.
- =Karhu
pysykää asiassa kirjoitti:
Yleensä perhe saa äidiltä paljon palvelua kotona, mutta tiedämmehän että S:n ruoka on äitien tekemää, siis tarkoittaa sitä, vaimo palvelee usein työpaikallaankin.
Verotoimistosta ei kohta saa ollenkaan palvelua.Hoitele asiasi siten, että ei ole asioita verokarhulle.
Niin, ne ISOT herrat tekee, tai voithan säkin olla sellanen, mistä mä voin tietää. - tröllit!!!
=Karhu kirjoitti:
Hoitele asiasi siten, että ei ole asioita verokarhulle.
Niin, ne ISOT herrat tekee, tai voithan säkin olla sellanen, mistä mä voin tietää.Vitun homot!
- fsdafsdfasfasdfsdavg
forssa, hämeenlinna, lahti, järvenpää.
sen jälkeen kun katainen pääsee kutosen matikalla huseeraamaan.
ei ole varaa ylläpitää kuntia enää, rahat meni kreikkaan. fantastista! hei me tienataan tällä!- aloittaja.
Tarkoitinkin näitä uusia naapurikuntia, anteeksi epäselvä kysymys.
- sanon vaan
aloittaja. kirjoitti:
Tarkoitinkin näitä uusia naapurikuntia, anteeksi epäselvä kysymys.
Nurmijärvi, Karkkila, Tampere, Lahti ...
Minkä nimisinä sitten olisivatkin. Seuraavsaa vaiheessa saadaankin uusi nokiteltava naapuri, turku. - Matti Mahoton
sanon vaan kirjoitti:
Nurmijärvi, Karkkila, Tampere, Lahti ...
Minkä nimisinä sitten olisivatkin. Seuraavsaa vaiheessa saadaankin uusi nokiteltava naapuri, turku.Aloittajalle: Nyt vai tulevaisuudessa vai menneisyydessä?
On vaikee kysymys muuten. - on niitä
Matti Mahoton kirjoitti:
Aloittajalle: Nyt vai tulevaisuudessa vai menneisyydessä?
On vaikee kysymys muuten.Ihan oikeasti, kyllä on vaikea. Olen harrastanut sukututkimusta ja kyllä on esi-isät syntyneet ja kuolleet vaikka missä pitäjissä, vaikkei sukutalo ole ikinä paikaltaan liikahtanut.
Hyvä kun tietää omankin kuntansa, saati naapurit. - on niitä
on niitä kirjoitti:
Ihan oikeasti, kyllä on vaikea. Olen harrastanut sukututkimusta ja kyllä on esi-isät syntyneet ja kuolleet vaikka missä pitäjissä, vaikkei sukutalo ole ikinä paikaltaan liikahtanut.
Hyvä kun tietää omankin kuntansa, saati naapurit.Ja on valtakuntakin muutaman kerran vaihtunut.
- Kalle Kuppa
Jumalation, että porukkaa tyhmää.
Eihäs muita kaupunkeja ole kuin hyvinkää ja Hämeenlinna lähimaastossa!!!
Menkää opetteleen maantieteitä!- Osaan jo
Kyllä niitä tiedetään!
Seuraavan vaiheen Suur Riihimäen naapurikaupungit ovat Göteborg, Maarianhamina ja Berliini. Mikähän olisi tuonne pohjoiseen päin mennessä? Muurmansk? - kokoomus
Osaan jo kirjoitti:
Kyllä niitä tiedetään!
Seuraavan vaiheen Suur Riihimäen naapurikaupungit ovat Göteborg, Maarianhamina ja Berliini. Mikähän olisi tuonne pohjoiseen päin mennessä? Muurmansk?IIIISSOOO !!!!
Hyvä Riihimäki - th RR
kokoomus kirjoitti:
IIIISSOOO !!!!
Hyvä Riihimäkihyvinkään voi liittää turkuun. Menköön raja siinä. Ei pidä olla liian ahne.
- 222 3333
Ovatko esivanhempasi ruotsalaisia, venäläisiä, Baltian maista vai mitä?
- 222 3333
222 3333 kirjoitti:
Ovatko esivanhempasi ruotsalaisia, venäläisiä, Baltian maista vai mitä?
Tämä kysymys oli Kalle Kurpalle. Harmi kun täällä heittyy vastaukset ihan kummallisiin paikkoihin.
- Kalle Kuppa
222 3333 kirjoitti:
Tämä kysymys oli Kalle Kurpalle. Harmi kun täällä heittyy vastaukset ihan kummallisiin paikkoihin.
Missä täällä sen niminen majailee?
- etkö tiedä?
Kalle Kuppa kirjoitti:
Missä täällä sen niminen majailee?
palstan ohjeet vaativat sanojen siisteyttä.
- on vai ei vai
Onko sinulla Kalle lukihäiriö? Ei kysytty kaupunkeja, vaan kysyttiin kuntia. Ja niitäpä et tiedä.
- hyppy Ri
Oikeasti, Riihimäen uusi naapurikaupunki on oleva lahti, mikäli suunnitelma toteutuu.
Mitä Lahdesta sanotte?
- Kupan Kalle
Ai jaa:
Etu-Hikiä ja Taka-Monni- kokoomus
Tääkin juttu vaan venyy ja vanuu,Kunhan nyt ensin valitaan ne muutama kymmenen miettimään, voiko ihmiset pahoin, jos kuntia yhdistellään.Sitten mennäänkin jo pitkälle ensivuoteen kun aletaan niitä
rajoja piirtelemään.
Oli se hyvä ettei keritty tota hyvinkäätä maantasalle laittamaan ,olis ollu ihan turhaa hommaa - UU
kokoomus kirjoitti:
Tääkin juttu vaan venyy ja vanuu,Kunhan nyt ensin valitaan ne muutama kymmenen miettimään, voiko ihmiset pahoin, jos kuntia yhdistellään.Sitten mennäänkin jo pitkälle ensivuoteen kun aletaan niitä
rajoja piirtelemään.
Oli se hyvä ettei keritty tota hyvinkäätä maantasalle laittamaan ,olis ollu ihan turhaa hommaaUUdet haasteet, virkistää.
- JoonasAA
Launonen ja Tervakoski Riihimäkeen, Pilpala on uudessa kartassa jo Karkkilaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242124Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352028Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111818Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581496Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341399Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5481156Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50998Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115937Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348929