Raamatullinen totuus on, että olemme rikkoneet kaikki Jumalan käskyt. Sana sanoo, että muuta tietä sovintoon Jumalan kanssa ei ole kuin Jeesus Kristus.
Jos sanomme, ettemme ole ainakaan tappaneet ketään, Sana todistaa, että sanoessamme: sinä hullu olemme jo rikkoneet sitä käskyä vastaan.
Olemmeko rakastaneet Jumalaa yli kaiken ja lähimäistä kuten itseämme?
Vastattava on, jos olemme rehellisiä; emme ole.
Kun on yhden käskyn rikkonut, ajatuksissa, sanoissa ja töissä, on kaikki rikottu!
Jos ihminen ei nöyrry Jumalan edessä ja tunnusta olevansa syntinen ja lain rikkoja, huonosti käy. Tästä on kysymys.
Jumalan laki on kova ja sen täyttäminen on ihmiselle mahdoton. Se ajaa ihmisen Kristuksen ristin juurelle armahdettavaksi. Se juuri onkin Jumalan tarkoitus ja hyvä tahto ihmiseen nähden.
Mikä onkaan ihminen taistelemaan Jumalaa vastaan?
On todella hyvä ja siunattu asia, että uskot Jumalaan. Näinä aikoina se on jo siunattu asia. Herra Jeesus kutsuu sinua (unenkin) Sanansa kautta. Sitä on täälläkin ruumenien, heinien ja olkienkin joukossa. Ei aina niin taidollisesti - tosin.
nostin tämän esiin...su: n avauksesta
2
<50
Vastaukset
- v.d.e-
VALITAN MUTTA 7OLET VÄÄRÄSSÄ!!!
Joka ei ole syntiä / rikoksia tehnyt on synnitön!!
-perisynti on luciferia palvelevien, harhauttajien oppi!
kirjoitit:
"Jos ihminen ei nöyrry Jumalan edessä ja tunnusta olevansa syntinen ja lain rikkoja, huonosti käy. Tästä on kysymys."
Jeesus EI ole perustanut omia uskovaisia, pikku lapsiakin tappaneen, raiskanneen jne rikollisuuden seurakuntia joten ne ovat luciferia ja sen epäjumalia palvelevien perustamia!
ja
Jokainen on teoistaan ITSE vastuussa Jumalan Valtakunnan edessä ja rikollisten seurakunnilla ei ole mitään oikeuksia niihin puuttua!
JA NE PELOTTELUT VOIT JÄTTÄÄ POIS! PIRUA PALVELEMAAN EKSYTTÄMINEN ON RIKOS! - pistepiste
PIrulle tiedoksi: Jeesus on ainoa synnitön!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1121814Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101754Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1121728Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541434Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341380Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483998Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50955Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115903Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237894Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347858