http://yle.fi/alueet/oulu/2012/01/valtaosa_seksuaalirikoksista_kohdistui_lapsiin_3191423.html
Lainaus:
#Lasten seksuaalisia hyväksikäyttötapauksia ilmoitettiin poliisille vuonna 2011 peräti 145 prosenttia edellisvuotta enemmän Pohjois-Pohjanmaalla. Lasten seksuaalisia hyväksikäyttöjä kirjattiin 203, joka on 120 rikosta edellisvuotta enemmän. Kaikkiaan seksuaalirikoksia ilmoitettiin viime vuonna poliisille 320. #
Haastateltu poliisimies totesi, että esillä ollut julkinen keskustelu on rohkaissut uhreja ilmoittamaan poliisille näitä kauheita rikoksia.
Osa on poliisimiehen mukaan ilmoittanut aikuisiällään. Tuoreitakin tapauksia valitettavasti on.
Kannattaa rohkaista kaikkia väärin kohdeltuja ilmoittamaan. Vain julkisuus saa ne vähenemään kun kiinnijäämisen pelko ja riski kasvaa. Samalla uhrit pääsevät helpomin hoitoon ja eheytyminen traumoista voisi alkaa.
Vl-salat alkaa purkautua ?
10
670
Vastaukset
- Odottelija ...
Hurja on hyppäys luvuissa. Kertoo kaiketi, että alakaa poistua pelot ja esteet asioiden esiintuomiselle.
SRK tietysti tuomitsee kun itse keksitty rippisalaoppi alkaakin valskata.
Mitähän lähiaikoina paljastuukaan !!!- SRK erotettava kirko
Näemme edelleen vasta jäävuoren huipun. Kohta rytisee!
- apua uhreille
Toivottavasti kaikki uhrit uskaltavat hakea apua.
Tuossa uutisessa olisi voinut olla maininta, että erityisesti vl-pedofiilejä on jäänyt kiinni. - Pedofiilit kiinni!
SRK:n ankarasta painostuksesta huolimatta vl-pedofilian uhrit ovat nyt aikuisiällä lähteneet "häpäisemään isänsä" eli tekemään rikosilmoituksen. Hyvä niin. SRK:ta ei missään tapauksessa kannata uskoa!
- 2+9
Kuuntelin myös samaa haastattelua.
Poliisimies selvästi vihjasi siihen, että liittyy viime aikoina paljon keskustelua herättäneisiin tapahtumiin vaikka varmaan on muitakin. Hyvä, että kaikki tulisivat esille,
Jos ennen on tullut railoja, nyt taitaa alkaa jäiden ryske. - VL-lastenraiskaajat!
2+9 kirjoitti:
Kuuntelin myös samaa haastattelua.
Poliisimies selvästi vihjasi siihen, että liittyy viime aikoina paljon keskustelua herättäneisiin tapahtumiin vaikka varmaan on muitakin. Hyvä, että kaikki tulisivat esille,
Jos ennen on tullut railoja, nyt taitaa alkaa jäiden ryske.Haastateltu poliisimies vihjasi selvästi vl-pedofiliaan. Vaikka kaikki ilmi tulleet rikokset eivät vl-pedofiliaa olekaan, sen kerrottiin olevan avainasemassa...
- Joplaahob
Pudasjärvellä on jostain syystä päättävinä virkamiehinä tämän pedofili lahkon puhujia. Ei paljo pedofilia pääse vähenemään kun on sellainen pedofili keskittymä.
Mitä täällä pitäis tehdä kun asiat ei muutu mihinkään, päinvastoin, pahenee entisestään ja koko pitäjä on alistettu sille tasolle että kukaan ei uskalla valittaa taikka ilmiantaa ihmisiä, aina vaarana tuon sairaan lahkon kostaminen, syytteitä turhasta, lasten huostaanotto, erikoisehtoinen karenssi työkkäristä tai sossunjonoon joutuminen alennetuilla toimeentulotuella.
Jos ette vielä ymmärtäneet niin virkakoneisto on miehitetty SRK:n jäsenillä!
Poliisiin on miehitetty lestadiolaisilla, ei paljoa kirjailla pedoilmoituksia!- VL_pedofiilirinki!
Tapaus "minna" yritti tehdä rikosilmoistusta VIIDESTÄ häntä vuosikausia raiskanneesta vl-uskovaisesta miehestä, mutta koska sattui olemaan vl-poliisi vastaanottamassa rikosilmoitusta, ei asia edennyt.
Mistä nämä VIISI vl-uskovaista miestä saivat tiedon, "otollisesta" ja vaikenevasta lapsiuhrista?
- dsghsdh
"Pohjois-Pohjanmaan huolestuttavan kehityksen taustalta ei löydy yhtä syytä, arvioi Oulun poliisilaitoksen apulaispoliisipäällikkö Arto Karnaranta."
Tuo lause "unohtui" lainauksestasi.- Ei yhtä "syytä".
Niin, eihän yksi vl-lastenraiskaaja ehdi noita kaikkia satoja lapsia raiskaamaan. VL-pedofiileja on satoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383809Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 64724
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708