auttakaa!!!!!!

Mulla on tosi huono itsetunto ja muutenkin inhottaa kun kaikki on muo pidempiä ja kaikki on aina kiusannu muo, tällä hetkellä olen juuri ja juuri 172 ja jo kohta 18v.

Onko mitenkää mahdollista saada "teko" pituutta, venyttämällä tai leikkauksella jos on niin sanokaa mistä ja miten?


PS: Älkää kirjottaku turhia kommentteja "Et sä siittä mitään hyötyis".
8129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No huh huh.

Äänestä

Kannattaa kysyä varmaan jostain muulta palstalta... Täällä ei taida olla paljon kirurgeja paikalla.

Äänestä

korjaan 170cm

Äänestä

Varmaan ongelmasi on todellinen juuri sinulle, mutta eiköhön vakavampaakin voi olla. Ethön sinä edes mikään lyhyt ole . Isäni oli 168 cm ja ihan hyvä ja iloin heppu oli lyhyen elämänsä aikana.

Äänestä

alotus on pelkkää vit..tuiluu eräälle varmaan

Äänestä

ai kelle?

Äänestä

Iha hyvä pituus. Tai ei välttämät keskivertonaisen mielestä, mut ei muuten valittamist.

Jos vaik koittasit ennemmin sitä itsetuntoa parantaa =)

Äänestä

Mitä mulle tuli mieleen:
- Sulla varmaan kohta koulu loppuu, eli, elämä alkaa. Piirit vaihtuu ja ne ääliöt kiusaajat jäävät kauas menneisyyteen. Löydät uudet porukat, joissa sinua osataan arvostaa ihmisenä. Kokemusta on :)
- Monilla kiusaajilla on itsellään joku ongelma, jonka takia he puuttuvat muiden keksittyihin vikoihin. Silloin saattaa auttaa se, että antaa takaisin samalla mitalla, tai jos mahdollista, niin vielä fiksummin. Tähän tietysti tarvitaan kanttia. Valitettavasti jotkut ihmiset vaan tarvitsevat kuvaannollista turpiin antoa, että osaisivat käyttäytyä. Tältä kannalta saattaisi auttaa myös esim. itsepuolustuslajien harrastaminen. Ettei kukaan tule enää ryppyilemään.
- Onhan niitä sellaisia kenkiäkin olemassa, joissa on paksummat pohjat... Kun käyt kenkäkaupassa, voit ottaa tään huomioon. Kohottaa ainakin sen muutaman sentin (naispartnerin näkökulmasta tällä voi olla enempi väliä kuin kiusaajan). Ehkä sinuna jättäisin ne "miesten korkkarit" (siis sellaiset erityiskengät kuin Lordilla) ostamatta, sellaisten omistaminen saattaisi tehdä enemmän hallaa kuin mitä niistä on hyötyä (olettaisin?).
Mun poikaystävä myös on kärsinyt pituudestaan. Ei tahtonut antaa mun alkuun silittää päätään, koska häntä oli aina kaikki ilkeyksissään "painaneet alaspäin" :( - Nyt saan jo silittää :) Hän siis on lyhempi kuin sinä, huomattavastikin.
Mutta, älä sinä kehitä tästä itsellesi henkistä ongelmaa. Et anna kohdella itseäsi ala-arvoisesti, ja siinä se. Ei tuon pituuden pitäisi olla paha ollenkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HELP kirjoitti:

Mulla on tosi huono itsetunto ja muutenkin inhottaa kun kaikki on muo pidempiä ja kaikki on aina kiusannu muo, tällä hetkellä olen juuri ja juuri 172 ja jo kohta 18v.

Onko mitenkää mahdollista saada "teko" pituutta, venyttämällä tai leikkauksella jos on niin sanokaa mistä ja miten?


PS: Älkää kirjottaku turhia kommentteja "Et sä siittä mitään hyötyis".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu