Olen siis tässä yrittänyt päästä sivulle www.emp.fi. Kaikilta muilta taloudemme koneilta pääsee kyseiselle sivustolle ilman mitään ongelmia, mutta ei sitten mun koneelta. En mielestäni ole laittanut mitään estoja siihen sivulle. Miten saisin sivun avautumaan?
"Hups! Google Chrome ei löytänyt osoitetta www.emp.fi"
"Palvelinta osoitteessa www.emp.fi ei löytynyt."
Menee hermot.... Tällästä ollut jo parisen kuukautta, mutta nyt kun haluaisin tosissani tilata sieltä jotain (katalogi tuli kotiin), enkä pääse sivulle niin pistää kyrpimään.. -_-
Tietty sivu ei toimi/avaudu...??
4
407
Vastaukset
- saamme rehdin vast.?
"Kaikilta muilta taloudemme koneilta pääsee kyseiselle sivustolle ilman mitään ongelmia, mutta ei sitten mun koneelta"
"Tällästä ollut jo parisen kuukautta, mutta nyt kun haluaisin tosissani tilata sieltä jotain (katalogi tuli kotiin), enkä pääse sivulle niin pistää kyrpimään.. -_-"
Mikä estää käyttämästä tilaamiseen niitä "talouden muita koneita"?
Oliko kyse sittenkin oman sivuston mainonnasta?- aloittaja !
no eipä ole kyse oman sivuston mainonnosta. emp on monikansallinen yhtiö, urpo. sattumalta vain haluan korjata vian, sillä en tule elämään loppuelämääni perheeni kanssa samassa talossa (asun siis vanhemmillani.) ihme epäluulosia tulee aina vastaan.. -_-
- f.e.dzerzhinsky
Tämän kautta toimii.
http://anonymouse.org/anonwww.html
Korjaa varmuuden vuoksi hosts tiedosto, valmis helppo Fixit:
http://support.microsoft.com/kb/972034 - Ähä kutti
Käytyäni sivulla en halua mennä sinne enää toiste.
Ehkä kuukkeli on samaa mieltä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242022Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1341933Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101807Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561474Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5311103Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115921Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348894