Eli mulla on nyt tämmönen ongelma. Oon 15, kohta 16 vuotta täyttävä tyttö. Mun menkat alko helmikuussa ja kesti sillon jonkun pari päivää. Siitä on nyt kuitenkin jo kohta vuosi aikaa, eikä siinä välissä ole tullut yhtään mitään! Eli mulla on ollut tasan yhdet kuukautiset elämäni aikana, toisia ei ole tullut ollenkaan.
Raskaana en voi olla, enkä todellakaan ole alipainoinen. Stressaan kyllä jonkun verran mutta en mitenkään hirvittävästi. Murrosiäni on muutenkin vähän myöhässä, rintani ovat todella pienet ja karvoitusta aika vähän. Pitäisikö minun mennä lääkäriin? Onko normaalia että ensimmäisten ja toisten menkkojen välissä on lähes vuosi?
Kuukautiset poissa kohta vuoden
kirsikkatomaatti
1
92
Vastaukset
- fxf
"Onko normaalia että ensimmäisten ja toisten menkkojen välissä on lähes vuosi?"
On normaalia, mutta ei ehkä tavanomaista. (minulla oli vuosi 1. ja toisten kuukautisten välissä. Sen jälkeen ovatkin tulleet säännööllisesti)
Kun asia huolettaa, kannattaa käydä lääkärissä. Saat ainakin mielenrauhan, kun todetaan, että kaikki on ok.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135