hei.. Olen 2 lapsen kotiäiti ja ongelmani on mieheni tai sitten poikani. kerron teille vähän mistä on kyse. Elikkä meille syntyi kesällä uusi vauva jota minä sitten melkeen ainoastaan hoitelen, samassa hoidan 3v isoveljen ja kaikki koti askareet siihen päälle. Kun ilta koittaa ja olen saanut vauvan nukkumaan ja isoveljen iltapalalle alkaa keskustelu siitä mihin poikamme eli tämä 3v menee nukkumaan. Isä haluaisi joka yö ottaa pojan viereen tai sitten mennä pojan huoneeseen nukkumaan pojan kanssa. Minä en pidä ajatuksesta koska haluaisin sen pienen hetken kun ilta ja yö tulee niin minulle ja miehelleni mutta ei. Minusta tuntuu tällä hetkellä että olen miehelleni vain kodin hoitaja ja lapsenvahti. Näistä syistä olen alkanut tuntemaan pientä mustasukkaisuutta pojalleni. Poikamme saa kaiken huomion pisin päivää, häntä halataan ja pussataan ja pidetään hyvänä mutta minut on unohdettu kokonaan. Minä haluaisin olla se joka mieheni ottaa kainaloon nukkumaan mutta joka yö siinä paikassa nukkuukin poikani. Olen jopa joutunu poikani takia pois sängystä sohvalle kun en pysty nukkumaan kun on ahdasta, mieheni ei asiasta välitä vaikka nukkuisin sohvalla. Joten mitä voin tehdä? En haluaisi olla pojalleni mustasukkainen mutta väkisinkin se tulee kun hän saa kaiken huomion. Tällä hetkellä sellainen olo, että ainut joka minua tarvitsee on tämä vauva.
mustasukkaisuutta lapselle!?
3
263
Vastaukset
- Eräs!!
En ymmärrä miksi kattelet tollasta miestä. Pistä mies sohvalle. Oisko parempi et muutatte erillenne. Miehesi pitää sinua selvästikkin itsestäänselvyytenä.
Ite en suostuisi tollasta meininkiä kattomaan. Sanot suoraan et jos homma ei muutu ni otat eron. - aika outoa touhua
Kuullostaa kyllä vähän oudolta,että miehesi haluaa vain nukkua poikasi kanssa.Kannattaa kyllä vähän seurailla tilannetta.Meillä kyllä lapset nukkuu omissa pedeissään ja me aikuiset parisängyssä.Joskus,kun lapset oli ihan pieniä,niin nukuimme kaikki samassa huoneessa,mutta lapset omissa sängyissään.
- Kaikkea hyvää teille
Onko miehelläsi sitten liian vähän aikaa olla lastensa kanssa. Toimiiko teillä muuen esim. seksisuhde. Voihan olla niin että miehellekin on lapset todella tärkeitä, mutta pitäishän äidinkin saada puolisoltaan tukea. Jos teillä muuten on välit kunnossa ja voitte elää normaalia aviparinelämää niin vaihe saattaa olla vian väliaikaine. Älä ainkaan nalkuttamalla ala vaatia miehesi huomiota. Auttaisko ihan asiallinen keksutelu. Sano että sinäkin tykkäät puolisostasi ja haluaisit olla lähellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 754321
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans1094066BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1522555Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa582517Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?672387- 1332116
Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik422087- 501973
- 631730
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?541718