Jaaha iski Juttaan paniikki ja täytyi tarrata populistiseen oljenkorteen veteraaneihin.Olisi pitänyt jo kymmeniä vuosia sitten vaatia veteraaneille kuntoutusta ja muitakin etuja.He kuitenkin pelastivat tämän maan.Ihmettelen sitäkin,että miten ei voi kustantaa jäljellä oleville veteraaneille puolisoineen ja leskeille kuntoutuksia yms palveluita,rahaa kyllä on kerätty,mutta onko ne kerätty muiden käyttöön.Älä Jutta käytä populismia vaan ota selkä suorana vastaan se,kun halusit ison Böön ehdokkaaksi,tarjolla olisi ollut Eeroa ja Erkkiä ja puhumattakaan naisehdokkaista,jotka ei olisi säikyttänyt koko kenttää
paniikki iski
16
180
Vastaukset
- Jää hyvästi sdp
Junger jättää ovelasti uppoavan laivan. Lipposen diktaattorimainen puhe ja esiintyminen ovat jäänne Hitlerin ajalta. Valtiovarainministeri käyttäytyy Pääministerin talutusnuorassa koiran lailla.
- pöljä
demari63
Olisit ollut oikea demari etkä bemari, olisit vaatinut oikeistoenemmistöiseltä eduskunnalta päätöksiä niinä kymmeninä vuosina jolloin heillä on ollut valta.
Mitähän sinun juttelusi oikein ovat, ei Pöö ole Jutan ehdokas vaan Pöö tuli aivan muualta voi sanoa että puskista ja kukaan ei kehdannut sanoa totuutta, Junger protestoi omalla tavallaan, Lasse Lehtinenkin vetäytyi kun Pöö tuli.
Lueskele noita oikeiston nuolemisia sillä ne populismit luuraa.- ..mutta näin on...
Ota asioista selvää ennenkuin täällä paskaas suollat! Jutta nimenomaan vaati Paavo Lipposta ehdollePISTE
- ??
Onkohan osa demareista tosiporvareita, Lipponen sekä Lehtinenkin viheltää oikealta kokoomuksen ohi?
Lehtisen irvailu itänaapurista monesti oksettaa, jenkit on rautaa, kun katsoo tämän "tohtorin" arvomaailmaa!
Tätä se savolaisuus tuottaa...kieroilu jatkuu..työväestön edustajiako, paskanmarjat omanedun! - jutan "voitot"
Jutta ja demarit tulevat saamaan taas seuraavan "torjuntavoiton"....;)
- demari63
en ole demari,nimimerkki vain kuulostaa komealta.Jutalla voisi olla lupaava tulevaisuus eri pallopeleissä maalivahtina,kun hänen tavaramerkiksi näyttää muodostuneen torjuntavoitot
- jökölö
Työväenluokalta on usko mennyt demareihin, sen näyttä lipposen "kannatus".
- Juttan talentti
Mutta pelaajia ei kannata antaaJutan valita...ei tuo rekrytointi oikein onnistu...vrt. Junger, Lipponen.... jokohan Jutta itse saa lähteä ?
- antaa mennä kun on a
Juttan talentti kirjoitti:
Mutta pelaajia ei kannata antaaJutan valita...ei tuo rekrytointi oikein onnistu...vrt. Junger, Lipponen.... jokohan Jutta itse saa lähteä ?
Suuri mainos sdp iltapäivälehdessä,missä kolmikko jutta,jungeri,paavo poseraa. Taitavat olla ainuita,jotka uskovat enää sdp:n
- junger lähtee...
antaa mennä kun on a kirjoitti:
Suuri mainos sdp iltapäivälehdessä,missä kolmikko jutta,jungeri,paavo poseraa. Taitavat olla ainuita,jotka uskovat enää sdp:n
Junger kusi hommansa taas...!!!! Seuraavaksi vois kokeilla klovnin hommaa Sirkus Sariolassa...!!!! Jutta voisi esittää voimanaista, kun tuosta vielä lisää lihoo...
- suss-siunakkoo
junger lähtee... kirjoitti:
Junger kusi hommansa taas...!!!! Seuraavaksi vois kokeilla klovnin hommaa Sirkus Sariolassa...!!!! Jutta voisi esittää voimanaista, kun tuosta vielä lisää lihoo...
"SDP:n edun ja tulevaisuuden vuoksi näyttäkää tälle (Junger) kipparikallelle ovea"
- pallit heiluu
suss-siunakkoo kirjoitti:
"SDP:n edun ja tulevaisuuden vuoksi näyttäkää tälle (Junger) kipparikallelle ovea"
Jungerin palleissa joku vika...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012012415121153_uu.shtml
- ruotsin malli
Pitäisköhän demarien ottaa mallia Ruotsista....;)
- suss-siunakkoo
Tuo oli aika hyvä
- demari63
unohdetaan Jutalta se maalivahdin virka,nimittäin aika laihaksi jäi torjuntavoitto.No pääsipä Jutta mollaamaan Soinia,kun tämä sai vain puolet eduskuntavaalipotista.Harmillista,kun avustajajoukko ei ehtinyt kertomaan Jutalle,että pöö sai vain kolmanneksen omasta potista
- suss-siunakkoo
Olisi toivottavaa toimittajilta olla ajan hermolla ja nopeasti reagoida näihin heittoihin, millä esim Jutta pyrkii saamaan katseet ja keskustelun pois oman puolueensa kaaoksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081726Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031723Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031635Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541416Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341372Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii472941Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50934Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115896Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai297869Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347823