Paluu lennon aika 23.2 on näköjään muuttunut Phuketista Ouluun,tullaan n.3 tuntia
myöhemmin perille.Syy ilmeisesti välilasku Helsingissä(Tjäreborin sivut).
Finnmatkoilta ei mitään ilmoitusta asiasta,ainoastaan paluu lennon aika muuttunut
vajaaseen 15 tuntiin.
OULUSTA 7.2-12
5
209
Vastaukset
- fiso86
Me lähdetään Oulusta 21.2 ja sama homma meillä. En olis asiaa edes muuten tiennyt, mutta näin viestisi ja kävin katsomassa tjäreborgin-sivuilta osanottajatodistuksesta ja sinnehän asia oli muutettu. Eli näköjään nyt sitten paluulento Helsingin kautta....hieman pistää potuttamaan.
- pp
Kyllä kyrsii . Näkyy konekkin vaihtuneen olisiko finnairin kone kun on 330-300.
- Hanty
Finnair säästää rahaa kun ei tarvihe lentää tyhjää konetta yöllä Oulusta Helsinkiin (kun lähtee sitten seuraavana päivänä noin klo 19 Malesiaan).
Ja ilmeisen vähän on matkustajia Ouluun kun ihan reittilennolle (AY361) yrittävät lomailijat mahduttaa.
Onkohan tuosta muutoksesta mitään kompensaatiota luvassa...
- fiso86
Soittelin Tjärelle asiasta ja sieltä luvattiin olla yhteydessä s.postilla kaikkiin matkan ostaneisiin tämän viikon aikana. Kuulemma Finnair on luvannut jotain hyvitystä asiasta...
- turvallista ja
....ja huoletonta valmismatkailua, kaikki järjestyys ilman että täytyy itse ottaa mitään selvää. Vaivattomaksikin te valmismatkoja väitätte. Uskokaa jo ei matkatoimistot halua kuin rahanne ilman vastuuta ja palvelua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242022Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1341933Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101807Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561474Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5311103Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115921Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348894