Tuo nimitys Mutkaton ja Edullinen tulee siitä kun Eckerö Linen laivat vievät mutkattomasti ja edullisesti ihmisiä Tallinnaan.
Monikohan täällä tallink, silja ja viking henkisellä palstalla on jo matkansa varannut.
On mahdollista että jotkut sen henkiset voivat tämän poistaa.
Suosiota riittää
8
160
Vastaukset
- kotimaisia ...
Niin tallink siljahan on näistä ainoa joka on virolaisvetoinen.
Eckerö ja viking kotimaisia .... - Suosion mittari
Suosio mitataan matkustajamäärillä ja ne ovat kovassa nousussa juuri Tallinkilla ja Eckerö Linenilla. Matkustajamäärät ovat nousseet myös Silja Linella, ei kuitenkaan ihan niin kovasti kuin Tallinkilla.
Viking Linen matkustajamäärät ovat pudonneet kuten tuottokin ja Viking Line antoikin juuri vakavan tulosvaroituksen koska tuotto on laskenut todella alas ja ilmeisimmin kustannus säästöjä joudutaan hakemaan rajusti.- niimpä: suosio
Tässähän se, mutta ei mainita vakavaa tulosvaroitustasi:
TULOSNÄKYMÄT VUODELLE 2011
Yhtiön hallitus julkaisi 17. marraskuuta 2011 viimeisimmät tulosnäkymät toimintavuodelle 2011. Hallitus arvioi silloin, että tulos olisi alhaisempi kuin kalenterivuonna 2010, kun taas 24. elokuuta 2011 hallitus arvioi tuloksen olevan huomattavasti alhaisempi.
Hallitus voi nyt todeta, ettei suunniteltu volyymien kehitys ole realisoitunut eikä riittäviä kustannussäästöjä ole saavutettu. Hallitus palaa siksi arvioon, että vuoden 2011 tulos tulee olemaan huomattavasti alhaisempi kuin kalenterivuoden 2010 tulos.
Maarianhamina 18. tammikuuta 2012
Pistäpä se kertomasi vakava tulosvaroitus seuraavaan viestiin,
liioitellessa kannattaa laittaa jotain asian tueksikin
Mutta siihen mainitsemaasi suosioon,,, mitä kertoo se jos laIvan valmistumiseen on vuosi ja siihen on varattu muutamassa päivässä ilman eri ilmoitusta vajaa 8 000 laivamatkaa. tuo lukemahan oli torstaina ennen virallista ilmoitusta lippujen myynnistä ja sen alkamisesta. Helpompihan se on markkinoida jo olemassa olevaa!. - asiavirhe
"Matkustajamäärät ovat nousseet myös Silja Linella, ei kuitenkaan ihan niin kovasti kuin Tallinkilla."
Huomaatko minkä asiavirheen olet tehnyt viestissäsi,
vastaus löytyy alta:
(tallink silja line=tallinksilja) - Ihan täyttä fuulaa
Uskomatonta. mitä loanheittoa täällä sallitaan. No, tuollainen käänty kyllä itseään vastaan. Tuskinpa tuo on Tallinksiljan virallisen tiedotuslinjan mukaista tekstiä, vaikka mistä niistä virolaisista tietää minkälaiset toimintatavat niillä on.
- Asit selkeästi
Tallinkin laivat seilaavat Suomen ja Viron, Ruotsin ja Viron, Ruotsin ja Latvian sekä Suomen ja Saksan välillä.Silja Linen laivat seilaavat Suomen ja Ruotsin välillä. Näistä jaotuksista jokainen heti tietää mistä on kyse.
Helsingissä ilmestyy Helsinkin Sanomat eikä suinkaan Sanoma Oyn Julkaisu. Siis ilmestyy periaatteessa, mutta kukaan ei sano kioskilla: ostaisin yhden Sanoma Oyn Julkaisun vaan ostaisin yhden Helsingin Sanomat.
Että sinä jaksatkin tuota iänikuista... Kuule kiinnostaisi ihan oikeasti saatko siitä jotain kicksejä tai jotain... Saan töissäni yhdestä huono itsetuntoisesta tyypistä, joka haluaa kaikissa asioissa samantyylisillä pelleilyillä korostaa itseään ihan tarpeeksi.- korjaus:
Korjaus:
Tallink silja varustamon alukset liikennöivät suomen ja ruotsin välillä sekä silja line että turku tukholma välillä myös tallink nimen alla.
Tallink nimen alla liikennöidään muilla baltiasta lähtevillä reiteillä.
Silja linella ei siis ole omia laivoja kuten virheellisesti annat ymmättää.
Helsingissä imestyy helsingin sanomat, ja jos tallink siljan suomen ja ruotsin väliseesä liikenteesä tapahtuu jotain tai suomessa tehdään YT-neuvotteluita, ei helsingin sanomissa lua silja line alkaa ... vaan se on varustamonmnimellä ilmoitettu tallink silja aloittaa YT ... - Vanhaa tietoa
Tallink siljalla ei ole nykyään liikennettä suomen ja saksan välillä, sössittyään ostamansa tuottoisan superfast toiminnan kyseisellä välillä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242431Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3462038Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261902Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101723Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581498Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121042Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181029- 55880
- 63875
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2828