Huhupuhetta vaiko ei?

Onkohan totta, että Ämmänsaaressa raiskattu 14-vuotias tyttö? Semmosia juttuja kylillä liikuskelee tällä hetkellä. Jos on niin, linnaan joutasi semmoset tyypit jotka lapsia ahistelee.. hyi olkoon.
262848
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Kuka niitä kertoo? Onko ollut mukana? Toivottavasti ei totta.

Äänestä

MUNAT POIS SEMMOSILTA

Äänestä

Totta se on! Mihinhän tämä Suomussalmi vielä menee.eikait täällä enää uskalla rauhassa liikuskella...

Äänestä

mihi tää suomussalmen meininki on menossa? raiskauksia ja huumehörhöjä? :O

Äänestä

!4 vuotta on normaali ikäaloittaa poikien kyydis ajelut, joten se siitä

Äänestä

mitä vittua tarkotit tuolla Normajorma?Keksi edes joku muu nimimerkki kun kuulostaa niin typerältä.Jos tytöt lähtee tuossa iässä poikien kyytiin niin ei niitä saatana raiskata saa.Toivottavasti en tapaa sinua koskaan kylillä.Munat leikkaan siltä joka minun tyttärelle sen tekee.Minä kun olen korven kasvattama ja kovettama karpaasi enkä anna turvankapsuttajien hyppiä silmille.

Äänestä

Mitä vittua? :o millo tämmöne on tapahtunu?!?

Äänestä

raiskauksia pahoinpitelyitä tappoja huumeita ja rattijuoppoja ilkivaltaa taitaa olla Suomussalmella jo arkipäivää et taijanpa laittaa Alibille vihjeen et tekevät Jutun asiasta eipä kannata kunnanpäättäjillä sit jälkeen väittää et Suomussalmi on turvallinen ja ihan hyvä paikka asua

Äänestä
  • Eiköhän nuo tuollaiset asiat ole lähinnä poliisiasioita. Kunnan päättäjät hoitavat muita asioita. Poliisit eivät varmaan (enää) ole väittäneetkään, että tää Suomussalmi mikään paratiisi olisi. Sama se on täällä kuin muuallakin: toiset noudattavat voimassa olevia lakeja ja toiset eivät.

    Äänestä

14 vuotta on ihan normaikä jolloin tyttärillä alkaa jalkoväliä kutittaa. Juuri sen takia he pakkautuvat poikien seuraan.Ja siellä sitten opetellaan nämä seksin salatkin, joskus oluenkin voimalla, joskus ilman .Joskus vastahankaan, useinmiten ihan vapaaehtoisesti ja mielellään.
Olisiko täällä esiintyvien aihetta myöntää todellisuus, eikä elää siellä tynnyrissään.

Äänestä

Menisi "normajorma"ite vain sinne tynnyriin mielipiteineen!

Äänestä

Ryppö?

Äänestä
  • En tiijä, mutta kaueaa on tämä homma.

    Äänestä

  • Hullujakin on. kirjoitti:

    En tiijä, mutta kaueaa on tämä homma.

    OO HILIJAA STANA PRKLL

    Äänestä

  • kjftyj5788 kirjoitti:

    OO HILIJAA STANA PRKLL

    Ryppö..?

    Äänestä

  • Ootko kirjoitti:

    Ryppö..?

    Kaikille pedofiileille ja raiskaajille semmonen tuomio että munat pois ja oikein tikkune harjanvarsi persieen niin syvälle ku menee ja sen jälkeen suljettuun huoneeseen loppuiäksi!!!

    Äänestä

"Normajorma" puhuu kyllä asiaa. Seksin aloittamisikä nykyään on käytännössä jopa alhaisempi kuin tuo 14v. Se on Ok; luonto vetää tikanpoikaa puuhun.

MUTTA - se että on nuori tyttö on juonut itsensä puolustuskyvyttömään tilaan, tai muutoin ei rohkene / kykene / pysty vastustelemaan jossain tilanteessa yhden tai useamman pojan painostusta seksiin, EI oikeuta käyttämään häntä seksuaalisesti hyväksi. Vastenmielisemmäksi asian tekee vielä se jos hyväksikäyttäjä on aikuinen.

Nuorten tyttöjen pukeutuminen, meikkaaminen, liikkuminen, tanssimien, facebookin törröhuuliset, push up tissikuvat viestittävät häpeämätöntä seksiä - nuorisoidolien musiikkivideoiden ja elokuvien esimerkin mukaan.
-Aika on seksin.
Viime keväänä ympäri sivistynyttä maailmaa marssitun " Lutkamarssin" piti viimeistään kertoa se oleellinen, nainen saa pukeutua, käyttäytyä, puhua ja viestittää seksuaalisuuttaan miten haluaa ja siitä huolimatta hän saa päättää itse milloin / missä / kenen kanssa harrastaa seksiä.

Elikkäs arvon uroot, siirtykää tekin jo evoluutiossa eteenpäin ja jättäkää apinatasoinen suhtautuminen naisiin. Raiskaus on aina rikos ja sen lisäksi helvetin suuri häpeä - teille.

Äänestä

Samaa mieltä Naaraspuolisen kanssa.Ei väkisellä vaan väsyttämällä.
Sitäpaitsi osa raiskaussyytteistä on tekaistuja.
Kaikenkaikkiaan seksi on iloinen asia.

Äänestä

varmaan huhua

Äänestä

mahtaa olla sama henkilö kyseessä joka on muutama vuosi sitten saanut tuomion lapsen seksuaalisesta hyvästä käytöstä ja raiskauksesta, asuu tällä hetkellä avoliitossa kirkonkylällä eukon kanssa joilla yhteinen tyttö. voi pikku tyttörukkaa kun ei tiedä onko isä tehnyt hällekkin jo jonkinsortin gynetutkimuksen.. eikä eukko välitä asiasta mitään. hakee myös alaikäsille alkoholia ja tupakkaa. eikö tuommosta saada suomussalmella kiinni? sen verta pieni paikkahan tuo tunnostasi olevan..

Äänestä

Joku syyhyinen vanha hintti voisi suuteloida sellaisen raiskarin persesilmää

Äänestä
  • sellasiahan täällä suomussalmella kiertää!!

    Äänestä

Tutkiiko tätä jo poliisi, on kauheaa, jos on totta?

Äänestä

Vanhatpiiat täällä kauhistelevat kun itte jäivät ilman.Kun niittää hyvät ja huonot heinikot, saa suuren suovan.

Äänestä
  • metsien mies, onko sulla kaikki kotona????

    Äänestä

Saha jäi mehtään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohdiskelija2 kirjoitti:

Onkohan totta, että Ämmänsaaressa raiskattu 14-vuotias tyttö? Semmosia juttuja kylillä liikuskelee tällä hetkellä. Jos on niin, linnaan joutasi semmoset tyypit jotka lapsia ahistelee.. hyi olkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu