Tunnistaisitteko?

arvuuttaja_

10

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paarmat tuloo!

      Kyllähän Tapsuliinin nyt tunnistaa - jo pelkästään ominaishajun perusteella ja jos on kauhea nuha niin viimeistään siinä vaiheessa kun hän avaa suunsa: se rako hampaitten välissä ja sieltä ulos lentävät raatokärpäset, oikeat paarmat, jotka hyökkäävät vastaantulijan kimppuun...huhhuh: ei voi tyypistä erehtyä!

      • Sepitini

        No voi jestas ! Ei Tapsalla mitään ominaishajua ole ! Eikä hänen suustaan mitään raatokärpäsiä ja paarmoja lentele. Tämä on taas tätä turhanpäiväistä mustamalaamista mitä jotkut täälä harrastaa tämäntästä.


    • minäitte

      Tottakai ryhdikkään ja komean Tapanin tunnistaa jo kaukaa.

      • Gilla*

        Niin on ! Tapsassa on sellaista tyylikkyyttä ja karismaa kuin entisaikaan suomalaisilla filmitähdillä ( Tauno Palo yms...).


    • 2nen on Tapsan 1nen

      Tapsukan tunnistaa AINA:

      http://www.iltasanomat.fi/presidentinvaalit/yllatys-uudenmaan-aanten-joukossa---suudelmin-suljettu/art-1288444205450.html

      Vaalivirkailija kertoi, että huulipunan alla oleva numero oli kakkonen (2) ja äänestyskopista tuli ulos erästä Kansantaiteilijaa muistuttava mieshenkilö jolla oli ollut huulipunaa huulillaan !!!!!!! Mites se oli muutaman vuoden takaiset linnanjuhlat? Kukas se siellä liikkuikaan TV:ssä Koiviston Assia haastateltaessa Haaviston Pekan ja Antonion seurassa? Taisipa olla eräs Kansantaiteilija avovaimoineen....

      • HIH;D

        HEHHEE! ;D Aika paha ! Nehän ( siis Tapsa avovaimoineen ja Pekka miesystävineen) oli silloin siinä presidentinlinnan kättelyjonossakin peräjälkeen. Liekö tulleet linnanjuhliin samaa matkaa kaikki neljä ?


      • Gilla*

        HAH! Tapsa tuskinpa miitään huulipunaa käyttää. Eikä tarvitse heti vetää jotain johtopäätöksiä vaikka Tapsa ja Nina siellä linnanjuhlissa olisikin liikkunut sen Pekka Haaviston ja Antonion seurassa. Pekka vaikuttaa oikein miellyttävältä herrasmieheltä. Eikä se tee Tapsasta mitään homppelia jos vaikka Pekka Tapsan tuttavapiiriin kuuluukin tai Ninan tuttavapiiriin. Täällä jotkut suvaitsemattomat ja umpimieliset homofoobikot heti kehittelevät omia teorioitaan jos vaan vaikka juttelee jonkun homon kanssa tai seisoo kolmea metriä lähempänä.


      • Ite olet tainnut käydä rääpystämässä siellä äänestyskopissa lappuusi kaikenmaailman kirkkoveneitä. Minkään muun ajatteluun ei teikäläisen älynystyrät yllä.


    • NÄIN ON

      Tuollaisia vanhoja, ihan tavallisen näköisiä miehiä tulee kaduilla vastaan niin paljon, että ei tuo kuvan henkilö millään lailla kiinnittäisi huomiota.

    • gilla!

      Silmistä tunnistasin! Ihan niinku
      ei ois silmiä ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5020
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1590
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1169
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1089
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1083
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      997
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      959
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      2
      862
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      759
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      723
    Aihe