Mistä arvomaailmasta

mistaako joku?

oli kyse Karpelan ja Niinistön välillä, kun ero tuli?

12

79

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • persloora

      No minäpä kerron.
      Toisella on aivot ja ajattelee työkseen ja toinen on missi.
      Kaikkea sitä sinunkin pitää ihmetellä ja kysellä.

      • bodar I

        Onhan se Saulikin melkoinen mister-Suomi - jossei muussa niin ryhmärumarullaluistelussa! Niin oli Kekkonenkin korkeushypyssä. Vienosen Tanja on sentään harvinaisen sanavalmis ja fiksu kansalainen.


      • taika- Usko
        bodar I kirjoitti:

        Onhan se Saulikin melkoinen mister-Suomi - jossei muussa niin ryhmärumarullaluistelussa! Niin oli Kekkonenkin korkeushypyssä. Vienosen Tanja on sentään harvinaisen sanavalmis ja fiksu kansalainen.

        No eikai se ryhmärähmärumaluistelu miestä tyhmäksi tee. Ei korkeushyppykään. Kalliomäelle vaan terveisiä, vieläkö lie mies politiikassa mukana. Mutta Tanjuska ei ole fiksu koska fiksu ihminen pitää suunsa supussa silloin kun ei jostain asiasta tiedä hölkäsenpöläystä. Jättäisi hänkin ne susipuheet niille jotka sen osaavat ja keskittyisi Guggenheimeihin ym. kulttuurihörhelöihin.


    • 63-53

      Niinistö vakuuttaa, että kokemuksesta tässä vaalissa on kyse. Sitä hänellä siis kuulemma on rutkasti enempi kuin Haavistolla! Voisikohan tästä olla kyse? Ikäeroahan heillä ei kovinkaan paljon ole.

    • Helpotuksen huoh

      Onneksi Suomessa ei ole samanlainen meininki vastustajan menneisyyden tonginnassa kuin USA:ssa!

    • Pirate-Bay.

      Vienonen-Karpela-Teosto hoiti rahoittajilleen hyvät lait.

    • On näyttöä

      Vieno Karpela (os. Vienonen, ent Karpela, ent. Saarela, ent. Niinistö)

      • Epäturkulaisia

        Sauli asuu Espoossa. Turussa ei ole koskaan asunut.

        Tanja taisi vuosikymmeniä sitten asua Turussa lyhyen aikaa. Nykyään löytyy myös Espoon ylihinnoitellusta haja-astuskylästä. Tervetuloa takaisin.

        Palsta on siten väärä. Oikea on Espoo,


    • Espoolaisakka

      Tanja os. Vienonen, ent. Karpela, ent. Saarela on vanhoja turkulaisia. Niinistö taas on entisiä salolaisia. Heikkilä sensijaan on nyttemmin muuttunut turkulaiseksi - ainakin yrittänyt. Niin muuttuu maailma eskoseni... menneitä muistellen.

      • Jenni ja Tanja

        Tanja on Jenniä kauniimpi vaikka nuorempi on. Toinen on aina toista kauniimpi.


    • sekin vielä

      Onnkesi sentään erosivat, helpotuksen huokaus.

      • ed.

        onneksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      290
      5459
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      70
      5046
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4156
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3840
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      42
      3483
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      88
      3126
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      70
      2987
    8. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      41
      2168
    9. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2116
    10. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      27
      2078
    Aihe