Meillä on erittäin helposti stressaava koira. Vuosien myötä ollaan tehty paljon, että elämä menisi stressaamatta. Aina vaan tulee jännittäviä asioita ja kysyisinkin onko jollain kokemuksia jostain luontaistuotteesta, jota voisi ottaa kuuriluonteisesti. Lähinnä ennen kun tapahtuu rutiineissa muutoksia, joista koira menee sekaisin. Pyrimme tietenkin välttämään muutoksia, mutta ei se aina onnistu.
Stressikoira
9
1101
Vastaukset
- mitä kysyt ?
Että mitä niinku täh ?
Sähä se stressaat ja koira oppii ihmisistä.
Miten ne rutiinit voi niin usein sekaisin mennä, vai eikö niitä rutiineita olekaan ? - Tötsö
Tutustu tuotteeseen nimeltä rescueremedy, se on luontaistuote puolelta juurikin tuohon ja paljon käytetty koirille.
- otitpas vastuun ;((
Muistathan että jokainen on vastuussa kirjoituksistaan, myöskin siis niistä vääristä ohjeista. Mikäli kysyjän koiralle nyt käy huonosti, niin sulle tulee aika kalliiksi. Tuohan on IHMISILLE PANIIKKIHÄIRIÖÖN käytetty lumelääke.
- huomioa!!!!!!!!!!!
Jutele mieluummin ell ja kasvattajan kanssa kuin, että uskoisit täältä kenen tahansa kirjoituksia!
- str
Tuskinpa kukaan järkevä ihminen täältä neuvoja ihan suodattamatta ottaa. Eläinlääkärin kanssa on keskusteltu moneen kertaan ja antaa tarvittaessa koiralle reseptilääkkeen. Eläinlääkärit eivät mielellään suosittele luontaistuotteita, joten täältä kannattaa aina kokeilla onneaan. Googletin Rescue Remedyn ja sitä suositellaan myös eläimille. Eri asia sitten toimiiko aine kenellekkään...
- Tötsö
En nyt menisi sanomaan että kehitetty ihmisille lumelääkkeeksi.Kyseessä on kuitenkin Bach valmistajan kukkatipat.
Täältäkin löytyy useita ketjuja jossa ko aineesta puhutaan.
Luontaistuotteitahan ei kukaan valvo se on pitkältikkin totta.Ja vaikutuksia ei kliinisesti juuri todistella.
Lisäksi jos nyt oikein luit ja minua tarkoitat niin vastauksenihan on TUTUSTU, jokaisen omalla vastuullahan se on mitä sitten päättää tehdä.
Tuossa nyt pari linkkiä tutustumiseen ja huomion arvoista enimmäisessäki linkissä on että mainitaan koiraterapautin ohjeen mukaan.
http://www.ilonhippu.fi/artikkelit/viikona-tuotteena-bachin-aidot-rescue-remedy-eli-aputipat/
http://koirakoulukiti.palvelee.fi/11- Tötsö
Aloittaja kirjoittikin melkeen samaan aikaan kuin minä. Pakko pikkuisen jatkaa Googleen hakusanaksi jos laittaa koira Rescue Remedy löytyy paljon keskusteluketjuja aineesta jos aiheeseen haluaa tutustua tarkemmin.
Annosteluista ja muista saanee sitten ohjeet joltain terapeutilta joka aiheeseen on perehtynyt (ensimäisessä linkissä tosiaan mainitaan käyttö terapeutin ohjeiden mukaan) jos ainetta sitten päättää tutustumisen(taustatietojen hankinnan jälkeen)kokeilla. - str
Tötsö kirjoitti:
Aloittaja kirjoittikin melkeen samaan aikaan kuin minä. Pakko pikkuisen jatkaa Googleen hakusanaksi jos laittaa koira Rescue Remedy löytyy paljon keskusteluketjuja aineesta jos aiheeseen haluaa tutustua tarkemmin.
Annosteluista ja muista saanee sitten ohjeet joltain terapeutilta joka aiheeseen on perehtynyt (ensimäisessä linkissä tosiaan mainitaan käyttö terapeutin ohjeiden mukaan) jos ainetta sitten päättää tutustumisen(taustatietojen hankinnan jälkeen)kokeilla.Tötsölle: löysin nuo samat sivut. Ajattelin kokeilla, sittenhän selviää toimiiko vai ei! Kiitos asiallisista neuvoista kaikille.
- 9ily7
Olen ostanut kyseistä tuotetta, mutten vielä aloittanut kuuria. Kaupassa sanottiin, että neljä tippaa veteen, mutta eihän meidän koirat juo juuri ollenkaan. Ruoka on sen verran kosteaa. Tippoja voi laittaa makupalaan, mutta laitetaanko tipat raakana vai laimennettuna, se jäi vähän auki. Poikken liikkeessä seuraavan kaupunkireissun aikana, mutta olisko jollain neuvoja sitä ennen?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899