Dubaissa on ilmeisesti useampia vesipuistoja. Mikäs olisi sellainen missä aikuinen viihtyy päivän? Tai missä paras hinta/laatu-suhde? Kannattaako liput ostaa etukäteen?
Kaikki rannat Dubaissa ovat ilmeisesti siistejä? Saako rannoilta vuokrattua esim soutuveneitä, kajakkeja yms?
Vesipuistot ja rannat
Pari kysymystä
2
463
Vastaukset 2
- jepmeininki
Dubaissa on kaksi vesipuistoa: Wild Wadi Burj Al Arab hotellin lähellä ja Atlantis palmusaaren päässä. Atlantis on uudempi. En osaa suositella, molemmissa on hyvät puolensa mutta ehkä menisin kuitenkin Atlantikseen.
Rannat on siistejä, ei ole kajakki, soutuvene tms. venevuokrausta. - ä.iti
Atlantikseen kannattaa mennä jos on esim. mukana vanhempia lapsia, teinit ja alle parikymppiset tykkäsivät enemmän tästä kohteesta. Wild Wadikin on hyvä, täällä enemmän tekemistä myös pienemmille mukuloille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4182019- 1951593
- 1491477
- 1231386
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291186Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.247956- 113917
- 67772
- 26685
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i124665