Vesipuistot ja rannat

Dubaissa on ilmeisesti useampia vesipuistoja. Mikäs olisi sellainen missä aikuinen viihtyy päivän? Tai missä paras hinta/laatu-suhde? Kannattaako liput ostaa etukäteen?

Kaikki rannat Dubaissa ovat ilmeisesti siistejä? Saako rannoilta vuokrattua esim soutuveneitä, kajakkeja yms?
2465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Dubaissa on kaksi vesipuistoa: Wild Wadi Burj Al Arab hotellin lähellä ja Atlantis palmusaaren päässä. Atlantis on uudempi. En osaa suositella, molemmissa on hyvät puolensa mutta ehkä menisin kuitenkin Atlantikseen.

Rannat on siistejä, ei ole kajakki, soutuvene tms. venevuokrausta.

Äänestä

Atlantikseen kannattaa mennä jos on esim. mukana vanhempia lapsia, teinit ja alle parikymppiset tykkäsivät enemmän tästä kohteesta. Wild Wadikin on hyvä, täällä enemmän tekemistä myös pienemmille mukuloille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pari kysymystä kirjoitti:

Dubaissa on ilmeisesti useampia vesipuistoja. Mikäs olisi sellainen missä aikuinen viihtyy päivän? Tai missä paras hinta/laatu-suhde? Kannattaako liput ostaa etukäteen?

Kaikki rannat Dubaissa ovat ilmeisesti siistejä? Saako rannoilta vuokrattua esim soutuveneitä, kajakkeja yms?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu