...äänestämään Suomelle fiksu ja suvaitsevainen pressa.
Suomi on hyvä maa asua, paitsi ei Pori. Porissa kukkii kateuden rasismi...
Nyt porilaiset
13
145
Vastaukset
- 09ua90aw90aw90a
Älä vaan sano että tarkoitat rasismilla syrjintää hemmetin teinidille..
Aion kyllä äänestää haavistoa aivan sen takia että äänestän uuden maailmanjärjestyksen kultapojua vastaan ja saavathan sitten näpeilleen kun maan äitinä on ecuadorilainen kampaaja niiailemassa linnassa kun vastaanotetaan valtiovierailulle porukkaa :D
Haavisto on varmaan mukava mies, vaikuttaa ainakin sellaiselta.Ja tulee olemaan hupaisaa seurata itsenäisyyspäivän (menetetyn itsenäisyyden) juhlallisuuksia mitenkä kättelyt sujuu ja onko ruokalistalla ecuadorilaisia marsuja tms haha :D - 17
Haavisto on oiva valinta kun ajatellaan sitä miten tunkkaiset satakuntalaisetkin mielipiteet joutuvat myllerrykseen.
Lisäksi hän vaikuttaa ihan kelpo kansainväliseltä sovittelijalta. - §§§§§
Näin on ja ei ole kateellinen, niinkuin porilaiset kaljasiepot...
- 50-50
Itse en tiedä mitä enää ajatella, Haavisto rikkoisi jään, mutta tosin eihän kukaan homopresidenttiä missään Afrikassa, Lähi-Idässä, Venäjällä tai ehkäpä edes USA:ssa sulata. Että laita se nyt sitten Suomea ulkomailla edustamaan kun porttikiellon saa joka toiseen maahan. Muistakaa, että homojen oikeudet Suomessa ovat priimaa, toisin kuin muualla maailmalla.
- on niitä
Mistäs sää sen tiedät , ettei sulata? Jenkeissä oli Nixon pressana ja FBI:n pomona Hoover, puhumattakaan Saksasta.
- ????????????????????
Tämä homous on nyt niin IN, että taidamme saada Haavistosta seuraavan presidentin. Haaviston valtakaudella tulee kylläkin hupaisia tilanteita eteen.. esim linnan juhlat. Ensivalssin ottaa sitten miespari..heh
Olisiko Suomi suvaitsevuuden kärkimaa..
No katsotaan- Hupaistako?
Niin ja ajattele kun armeijan ylipäälikkö on sivari. Toivottavasti ei tule mitään kriisiä, vaikka sellainen luultavasti on tulossa tämän taloustilanteen vuoksi, omaisuus laitetaan uudelleen jakoon ja toiset suojelevat kuplaa ja virtuaalirahaansa.
- §§§§§
Ihguuuuuuuuu, eikä liity porin palstalle.
- koko maan pressa
miksei, eikö Porilaiset tarvii pressaa????
- turhaketurhake
En minä ainakaan tarvitse presidenttiä, no ehkä ammukahviin korkeintaan
- €€€€€€€
Melkoista syrjintää ,kun normihetero ei kelpaa enää mihinkään.Miksi joka paikassa muka pitää olla homo ?
- vanha parta
No ei porissa ainakaan ikärasismia ole kun 35 tyttö punkkaa 65 vuotiaan pappan kanssa.
- punaniskalandia
itsenäisyyspäivän tanssiaiset 2012 ....?
http://www.youtube.com/watch?v=tdbt-sx5MDc&feature=share
kauheeta! hirveetä! aargghhhh !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1201924Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1251818Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101778Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561454Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341386Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4961038Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50969Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115912Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347874