Morjesta!
Alkaa vanha creativen 2.1 järjestelmä vedellä viimeisiään ja olisi tarkoitus rakentaa koe mielessä huokea 2.1 järjestelmä tietokoneelle .... Tuollaiset 2.1 järjestelmään sopivat vahvistimet ovat kuitenkin uutena äärettömän kalliita ja käytettyjäkään ei löydy... vastaavasti käytettynä on 5.1 vahvistimia erittäin paljon saatavilla.
Eli varsinainen kysymys kuuluukin toimiiko 5.1 vahvistin 2 kaiuttimella ja subwooferilla normaalisti... esim. musiikin kuuntelussa tietokoneella?
vahvistimenhan voi kytkeä tietokoneeseen kuuloke liitännän kautta kun hommaa adapterin 3.5 kuulokeliitännällä jossa toisessa päässä rca?
Kaiuttimia ja subbaria ei ole vielä valittu mutta näillekin on tarkoitus ite valmistaa kotelot... kokemusta tuosta hommasta löytyy autohifin puolelta runsaasti, mutta tämä kotihifi on vielä melko vierasta hommaa..
5.1 vahvistin 2.1 järjestelmään
5
476
Vastaukset
- a6
Lisättäkään vielä että millä nimellä löytyy tuo vahvistimesta subwooferille menevä kaapeli kun näkyy olen vain 1 pyöreä liitin ja subbarissa on 2 napaa joihin johto kytketään?
- kirjoittelija.
joissakin subbareissa riittää kun kytkee vain toiseen. toisissa tarvii 1 -> 2 jakajan.
Aktiivisubbariin käy tavallinen RCA kaapeli.
- basisti
kyllä se toimii täydellisesti jos pistät asetuksista että sulla on 2.1 järjestelmä
- a6
Mites vaatiiko subbari oman vahvistimen? monessa vahvistimessa näkyy olevan 1 pyöreä liitin eli ilmeisesti rca?
- basisti
se riippuu jos on aktiivisubbari tai tavallinen mutta molemmat toimii jos pistät rca kaapelilla vahvistimeen mutta jos sinulla ei ole aktiivisubbaria niin katso että vahvistin on tarpeeksi tehokas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4908561Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205852Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2734828Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584635Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s714166Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723778- 901718
- 991272
- 47889