Muistakaahan ikävän tuoksinassa

5101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jokainen on oman onnensa seppä..ja niin makaa kun petaa..

Äänestä
  • Jollain saattaa olla sairauksia/puutteita jotka tekevät sepästä laiskemman.

    Äänestä

...ja sitä niittää, mitä kylvää. Ei kannata kylvää ainakaan riidan siemeniä vihan peltoon.

Äänestä
  • ..nappiin sanottu..:)

    Äänestä

parempaa, mut epäterveellistä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruiskaunokki ;) kirjoitti:

Vaikka täällä välillä ikävöikin, niin voi sitä silti olla onnellinenkin :).

http://www.mtv3.fi/koti/arki/artikkeli.shtml/2012/01/1482060/asiantuntijat-paljastavat-tassa-ovat-onnellisen-elaman-salaisuudet

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu