Mikä ihme on vikana??

Siis, ostin uuden tietokoneen Acer Predator g3610 ja yhdistin sen ensin hdmi kaapelilla telkkariin ja toimi täydellisesti ei mitään vikaa. SITTEN liitin sen uuteen näyttöön AOC merkkiseen ja kappas vaan saatana näytössä erivärisiä pixeleitä kirkkaammissa kohdissa ja videota katsellessa ne liikkuu kuvan mukana. näyttö on jo kerran vaihdettu uuteen mutta sama ongelma taas siis mikä helvetti tässä mättää.
580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voisiko kyseessä olla kuolleista pixseleistä? Niistä pääsee eroon vain lähettämällä laite huoltoon.

Äänestä

Ei ole kuolleista pixeleistä se on tarkistettu ja kun uusi näyttö otettiin niin tuskin molemmissa nyt on valmiiksi vikaa. hermothan tässä menee kun mikään ei toimi kohta palautan koko saatanan roskan ja tyydyn muovailuvahalla leikkimiseen saatana.

Äänestä

No ehkä se näyttö pitäis kalibroida tjsp. Laadukkaammissakin näytöissä voi olla säätämistä kohdalleen jotta tyydyttää saati sitten halpisnäytöissä. Jostainhan niissä on tingitty jotta hinnat on saatu AOC:n tasolle. Jotenkin näin pikafuntsimisella vaikuttaa säätöongelmalta jos kirkkaissa kohdissa ei pikselit värity oikein. Voin olla väärässäkin mutta kokeile kalibrointia. Siihen on wintoosassakin ihan oma työkalunsa eli "kalibroi näyttö". Netissä on myös jotain googlella löydettävää

Äänestä

Vastasit jo itse viestiisi. Vika löytyy viestistäsi, se on viides sana.
Olisit ostanut Applen koneen niin ei tarvitsisi täällä itkeä, vaan voisit nauttia senkin ajan hyvästä koneesta!

Äänestä
  • Ylihintaisia ja onnettoman tehottomia muuhun kuin nettikäyttöön. Ei riitä mehut ammattimaiseen videoeditointointiin, saati uusimpiin peleihi 3D:nä kolmelta ruudulta. Tietenkin, jos tykkää ylihinnoiltellusta peruskoneesta, niin sitten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saatananacer kirjoitti:

Siis, ostin uuden tietokoneen Acer Predator g3610 ja yhdistin sen ensin hdmi kaapelilla telkkariin ja toimi täydellisesti ei mitään vikaa. SITTEN liitin sen uuteen näyttöön AOC merkkiseen ja kappas vaan saatana näytössä erivärisiä pixeleitä kirkkaammissa kohdissa ja videota katsellessa ne liikkuu kuvan mukana. näyttö on jo kerran vaihdettu uuteen mutta sama ongelma taas siis mikä helvetti tässä mättää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu