Hei! Olen vasta suhteen alkuvaiheessa ja olen vielä "ottamassa selvää" miehen haluista ja tavoista. Meillä menee todella hyvin ja nautin hänen seurastaan. Minulle ongelmallista on kummiskin se, että hän kutiaa todella helposti.
Toisinaan kosketteleminen käy jonkin aikaa vaivatta ja tuottaa halutun reagoimisen, sitten vahingossa kosketankin väärää kohtaa ja yhtäkkiä hän kutiaa kaikkialta.. Tiedän ettei hän voi sille mitään mutta minulla on riittämätön olo aina kun näin käy. Tahdon vietellä hänet. Liiankin usein esileikki tms. päätyy naurukohtaukseen.
Hän on ihana, komea, kaikkea. Kuinka voisin estää tätä tapahtumasta? En minä koskettelemista pysty lopettamaan..
Tiedän että tämä kuulostaa hassulta mutta pyytäisin että olisitte ihan asiallisia. Olen neuvoton!
Mies kutiaa TODELLA helposti!
11
2994
Vastaukset
- Herr Lederhose
Eihän tuossa auta muu, kuin opiskella kärsivällisesti. Hyväilet vaan eri paikkoja ja pyydäs miestä kertomaan miltä tuntuu. Kun tällä tavalla opit tulkitsemaan miehesi reaktioita, sanat voi jättää pois. Saattaa olla, että miehesi ei ole kovin tottunut olemaan kosketeltavana ja kutiaminenkin vähenee ajan saatossa.
- sdsldkls
Meillä ei kotona pahemmin koskettu, halattu tai mitään. En siis ole tottunut olemaan kosketeltavana. Kutian tosi helposti, etenkin jos en ole 100% rento ja tavallaan halaja sitä kosketusta. Lisäksi mulla on tiettyjä kohtia, joista ihan oikeasti kutian hirveästi, ja kun niitä hipelöi niin sen jälkeen kutian ihan kaikesta kosketuksesta. Kuulostan siis aika samanlaiselta tapaukselta kuin kuvailemasi mies. Olen nainen.
- silittelijä
Minulla on sama ongelma kuin aloittajalla. Haluaisin hyväillä, silitellä miestäni vaikka kaikki päivät, hänellä on ihana kroppa ja tykkään erityisesti hänen vatsalihaksistaan, mutta sieltäpä hän juurikin kutiaa! Pikkaisenkaan jos erehtyy silittämään kyljistä niin sitten tulee tuima ärähdys ettei saa kutittaa ja sen jälkeen muuallekin silittäminen kuulemma kutittaa.. Itse en kutia paljon ollenkaan ja rakastan sitä, että sormia/kynsiä liutetaan pitkin vartaloani.
On vaa joutunu opettelemaan ettei saa koskea tietyille alueille :(- Anonyymi
Mä kutian kanssa tosi helposti, mutta harmi kun nii harvoin pääsee kutiteltavaksi. Parasta on kun toinen ottaa jalat syliin, riisuu sukat pois ja alkaa hyväillen kutitella jalkapohjia 😁👣
- jooyyugugyygygyugyu
Sama täällä :/ iha hirviätä kun hienot hetket menee piloille moisen takia
- kutiava
:(
Tunnistan itseni. - Kakkapökäle69
On teillä jumalauta suuret murheet. No, elämä opettaa...
- kova ote
Kovemmat otteet ja kosketukset niin ei kutia(;
- Alaikäinen
Hei 2012!
Itseäni auttaa vähitellen koskettelu ja sen lisääminen viikottain vähän kerrallaan.
Itsekin kutian melkein kaikkialta, mutta tyttöystäväni kanssa tekemän jatkuvan harjoittelun ja koskettelun myötä rauhallinen "kutittaminen" tuntuu enemmän nautinnolta kuin ärsykkeeltä.
Hitaasti hyvä tulee. - kutituseiookivaa
Olen itse juurikin mieskaverisi kaltainen ukm. Kutian helposti, JOS kosketus on kutittava. Ei ole pakko sormenpäillä koskettaa! Mun siippa jos alkaa hyväillä sormia käyttäen vaikkapa kyljistä tai kainaloiden läheltä, se on siinä sit sillä kertaa. Mut jos hyväilee koko kämmenellä, niin että voin luottaa ettei sormet ala painua kutittaville alueille, niin en kutia lainkaan, vaan nautiskelen hyväilyistä, jopa kainaloista. Tän oon kertonut ja yleensä ei mitään ongelmaa. Kosketus voi olla kevytkin, kunhan sormia ei koukisteta. Kokeilehan aloittaja opetella koskettamaan uudella tavalla ja huomaat hänen kestävän yllättävän paljon!
- Minäenkutise
Jos hänessä on vähän homon vikaa? Tai bi?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1063150
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on922445- 241986
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221530Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291500Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151415Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26927- 87922
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62856Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2789