Karibia

missä viipyy juutuubit?
12161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Törmäsin tässä yhteen tuttuuni ja sain ensikäden raporttia Floridasta startanneesta risteilystä:

Ei mittää hättää, Leena on tässä. Minä olen hirrveeen tyytyväinen. Hirrveeen paljon oli ihmisiä risteilyllä. Ai että minä siellä hyppäsin Tuomaksen kaulaan jajaja sanoin että "MINÄ TIESIN SEN että sinä olet hirrveeen nätti luonnossa, ai että hirrveeen nätti jajaja hirrveeen taitava jaja hirrveeen lahjakas jajajaja... Suap koskee, suap koskee... No mihi sie nyt karkuu lähet..."

Ai että! Hirrveeen vaikee on antaa mitää juutuubivideoita tai tarkempia yksityiskohtia, koska minä olin niin hirrrveeen humalassa!

t. Leena H.

Äänestä

Veikkaanpa, että Nightwishin pääsyssä CNN:n uutispätkään oli heidän USA:n promoottorin näpit pelissä. Näin sitä pitää toimia ja hyödyntää mainostamismahdollisuudet.

Äänestä

Joku varmaan kohta väittää että Tuomas maksoi CNN -kanavalle että Nightwishia kuvattaisiin :).Yleisöstä voi päätellä että bändistä todella tykättiin.

Äänestä
  • Niinpä. Hyvästä bändistä ja ihmisistä pidetään kansainvälisilläkin vesillä. Eikait vaan Tuomas ole mennyt ja ostanut koko paattia itelleen? Olis muuten ihan jalostamisen arvoinen ajatus.

    Äänestä

  • vahinko tai promoottorien keksintö.

    Tuollaisen erikoisristeilyn rajoitettu yleisö "tykkää" varmaan kaikista bändeistä:)

    Äänestä

Minä, eli BluBlueSea-nimimerkkiä käyttänyt en kyllä millään tavalla yrittänyt vihjata mitään niin höperöä, että Nightwish olisi maksanut CNN:n uutisiin pääsystä. Uskon, että joka ikinen bändi olisi mielellään antanut CNN:n kuvata esiintymistään. Ja enhän minä mitään faktoja tiedä, voihan olla niinkin, että CNN:n porukka kerta kaikkiaan tykkäsi Nightwishista (ja siitä toisesta bändistä) eikä Nightwishin promoottorilla tai mukana olleella managerilla ole osaa eikä arpaa.

Äänestä

Hyvä meininki kuten koko jenkkiturneella. Uudet biisit toimii hyvin ja bändillä on jotekin rennompi ote kun ennen. Kyllä Nightwish oli paikkansa tuolla risteilyllä ansainnut, se poikkesi piristävästi massasta.

Äänestä
  • Hyvämeininki muuten mutta poppi bändin Nightwish pilasi risteilyn.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuubitar.. kirjoitti:

missä viipyy juutuubit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu