Minkähän laista keliä sillon on ? Onko joku ollut Menia Beach hotellissa
plataniakseen huhtikuun lopussa
3
192
Vastaukset
- Cherrie123
Ei kannata odottaa kamalia helteitä. Tohon aikaan on vähän tuurista kiinni lämpötila. Itse oon ollut toukokuun alussa samalla suunnalla ja lämpötila oli sellaista 20-25 asteen luokkaa. Huhtikuussa saattaa välillä olla pieniä tihkusateita, jotka ei useinkaan kestä kuin pari minuuttia, joten niistä ei kannata huolestua. Ihan mukava keli siellä silti on Suomeen verrattuna.
- 54
Me olimme jokunen vuosi sitten Plataniaksessa huhtikuun 2 viimeistä viikkoa. Ihan ensimmäiset päivä olivat vähän viileämpiä, sitten tuli yksi aamupäivän sade ja siitä alkoi aivan huikea lämmin jakso. Oli upeaa seurata, miten kevät eteni ihan silmissä. Puihin tuli lehdet ja luonto heräsi hetkessä. Oli upeaa kävellä niissä "yläkaupungin" oliivilehdoissa.
Asuimme lähellä Gregory's Poolia. Tuohon aikaan kaikki ravintolat eivät vielä ole auki tai ovat talven jäljiltä vasta avautumassa. Tarjotaan paljon ylimääräistä, jaetaan ravintolakortteja jne.
Platanias on yksi parhaita lomakohteita, oikein kivat muistot jäi. Sään osalta kevääseen tietysti liittyy aina epävarmuus, mutta tuo oli meidän kokemus.
- marge03
Ollaan menossa kesäkuussa Plataniakseen hotelli Troulakis Villageen. Onko kellää kokemuksia paikasta?? Millainen aamupala? ym... Ja kiinnostaisi millainen hintataso siellä nykyisin on?? Hyviä ravintoloita?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t553613- 271928
- 371891
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171691Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251452Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401412- 611349
Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901105- 1291079
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221073