Kirjoitin aiheesta Judon Openforumille.
En osaa siirtää viestiäni tänne,voitte lukea sen sieltä
ja jos haluatte,näette asialliseksi ja tarpeelliseksi,voitte kommentoida jutusta/kyselystä tänne puolen keskustelua
T Pekka
En osaa siirtää viestiäni tänne,voitte lukea sen sieltä
ja jos haluatte,näette asialliseksi ja tarpeelliseksi,voitte kommentoida jutusta/kyselystä tänne puolen keskustelua
T Pekka
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hieno homma että järkkäätte leirejä ja vielä kyselette, että mitä saisi olla!
Ainoa kommentti mitä tulee mieleen on, että olisi hyvä jos leirejä olisi tasaisesti koko kesän kesäkuun alusta ihan koulujen alkuun asti. Nyt leirit näyttäisivät pakkaantuvan heinäkuulle. Varsinkin elokuu olisi hyvää aikaa ottaa "varaslähtö" uuteen kauteen leiriltä.
Onko Yanagi judocampille tulossa siis Sergei Ascwanden!?
Tervehdys Heinävedeltä
Nyt kun vuosi on vaihtunut,niin ajattelin että voisi aloittaa keskustelun (toivottavasti sellaista tulee) Kesäleireistä yleensä ja niiden tarpeellisuudesta.
Meillä Heinävedellä ja Yanagissa on tarkoitus järjestää leiri niinkuin jo monena kesänä.Leiri on nyt järjestyksessään 27,ja on siihen entiseen,hyväksi havaittuun aikaan,juhannuksen jälkeen.
Mitä olette mieltä Kesäleirien tarpeellisuudesta?Onko niitä liikaa vai liianvähän?
Onko leirit suunnattu oikeille ikäryhmille?Onko aktiivit kilpajudokat otettu
tarpeeksi leirien ohjelmissa huomioon? Ovatko leirit tarpeeksi haastavia,onko
kansainvälisyyttä liian vähän? Entä junnujen ja kuntojudokoiden huomioiminen?
Tarviiko kuntojudoka leirejä vai onko se vain hyvä oheispalvelu,kun on tuomassa ja valvomassa oman seuran/lastensa treenaamista?
Leirien hinnoittelu/ taso..onko oikea suhde?
Millainen pitäisi olla leirin päävalmentajan? Pitäisikö jossain näkyä ilmoittautuneiden nimet ennakkoon?Mikä on se juttu tai tieto joka saa sinut tulemaan leirille? Meillä Yanagin JudoCampille on jo aika vahva tieto ensikesän Päävalmentajasta.Sen julkaiseminen hyvissäajoin,onko sillä leirin valinnassa merkitystä? Mutta tulipas tässä kysymyksiä,toivottavasti heräis jonkinmoinen keskustelu asiasta,,tietty tämä aloitus koskee mielestäni kaikkia olemassaolevia leirejä tulevana kesänä,ei suinkaan yksin Heinäveden asia.
T Pekka Y
Leirit on aina hyviä. Jollekin voisi tuoda jonkun kataosaajankin neuvomaan kaikki niksit.
Hei
Kiitos Sinulle joka siirsit viestini tänne,itse en oikein osaa kaikkia niksejä
ja en viitsi aina vaivata lapsiani avuksi.
Toiseen asiaan,niinkuin kirjoitin,tällähetkellä ja tällätiedolla
Aschwanden olisi se ykkös kiinnitys,toki emme ole vielä virtuaalisesti
"kättä lyöneet",puhelimitse olen ollut Hänen muutamankerran yhteydessä
ja asia on oikeastaan vain kiinni hänen Yliopisto opiskelustaan ja jostain
mahdollisesta tentistä,sen ajankohdasta,muuten asia olisi OK.
Budolinin veljekset tulevat kyllä
T Pekka