Mielestäni välittäjät arvioivat aivan pihalle hinnat.
Kuten kitee-liperi-nurmes-valtimo.
Kiteeltä esimerkki,myyjä yritti yksin myydä kohdetta puolivuotta ei mennyt,no nyt on välittäjällä hinta nousi 22000e enemmän.
kohde on monien mielessä edellisen hintapyynnönmukaan.
nurmes 100 vuotiaat talot ja nimenomaan kiinteistömaailman arvioimina on kolmattasataatuhatta.
Koko läänin alueela on hinnoiteltu yliampuvasti ja kohteet riippuu kuukausua ja vuosia johtuen ylihinnoittelusta.
Välittäjät on pohjoiskarjalassa pihalla hinnoittelussa,Mauri ahvalolla on paljon reallistisimmat arviot kuin noilla muilla joka on pohjoiskarjalainen välittäjä.
Vielä yksi esimerkki skv välittäjä osti 2010 lehmosta pienen mökin/talon,hinta oli alle 100000e nyt 2012 hän itse myymässä pyytää lähelle 170000e ja on etuovella nähtävillä.
Järjetöntä tuulesta temmattuja ylilyöntejä puolet on kaikissa pohjoiskarjalaisissa hinoissa ylihintaa.
Palatkaa järkiinne jos meinaatte myydä.
Asunto hinnoittelu pohjois-karjalassa.
2
200
Vastaukset
- Ylilyönti.
Nämä yliammutut hinnat on helposti nähtävilla kun vertaa hintaa uimarjun ja lieksan tasoon.
Huomaa kuinka muualla hinnat on karanneet pahasti ja kun miettii onko töitä esim:nurmeksessa,ilomantsissa,rääkkylässä,kiteellä,valtimolla,tohmajärvellä.tuupovaarassa.
Hinnat on vantaan tasoa,sijainti hieman eri.
Halvemmalla saa uudeltamaalta ei voi kun todeta miksi joku ottaa elinikäisen velan tuolta alueelta.
Nyt muistui vielä mieleen eräs yksityismyyjä rääkkylästä,kauppoihin oli matkaa 20 km per suunta,no kysyin hintaa niin meinasi luuri pudota kädestä alle 100 m2 asunto rakennettu 2005 hirrestä ei sisäeristystä eikä pattereita vaan takkalämmitys,tuo maksaisi 220000e välittäjä oli käynyt joensuusta tekemässä arvion.
Huh huh. - jaana
Lisäksi vielä Kiteellä huippu korkea verotus. Olen etsinyt Kiteeltä taloa, mutta hinnat kohtuuttomat.. Ilmankos samat kohteet myynnissä kuukaudesta toiseen..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1462912Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3672047- 401777
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii371742Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321421Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931221- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328965Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110948Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53782