Keväällä kiinnostaisi lomalla lähteä käymään tuolla Kainuussa päin ja samalla Katinkullan kylpylässä, jota hienoksi on kehuttu.
Kertokaapa asiallisia kokemuksia paikasta. Erikoisuutenahan siellä on saunamaailma, jossa tekisi mieli myös käydä. Millainen paikka se, ja millaisia kokemuksia?
Katinkulta/saunamaailma
8
2373
Vastaukset
- sinne,vaan
Tosi siisti asiallinen paikka, käydään vuosittain vaimon kanssa. Saunamaailmassa voi saunoa vaimon kanssa yhdessä, en vain meinannut sinne vaimoa saada ja sit kun ekakerran tuli ei ole enää mennyt naisten saunaan suihkuja jonottamaan, koska saunamaailmassa aina tilaa niin saunoissa kun suihkussakin. suosittelen !!
- Ehkä joskus taas
En nyt hienoksi kehuisi, mutta ihan ok.
Paras puoli lienee ulkona oleva savusauna, vaikkei nyt ihan aito olekkaan.
Sisäsaunapuoli, no käytännössä äijät alasti ja naiset pyyhkeissä sekä osa luvatta uikkareissa. Saunat ok. - höpö höpö
Katinkullan savusauna on ihan sama kuin kulta ja katinkulta. Savusaunan lämpö tehdään sähköllä...ei siis mitään tekemistä savusaunan kanssa mutta kyllä se etelän jupeille kelpaa tuokin.
- hyvä on
savusauna tosi makee, todella hyvä savun tuoksu ja nokiset seinät. Ihan sama tuleeko lämpö kiviin puista vai sähköstä, ei sitä löylyn heittäjä tiedä. pääasia että saunassa on lämpöä ja se on ollut savua täynnä lämmitys vaiheessa. Saunamaailmakin ihan jees, kehottaisin vaan muitakin naisia rohkeasti nakuna mukaan, kerran se kirpas, hetken päästä tuntu ihan normilta. Ja saahan siitä hyvät sytöt kun menee ukon kaa huoneeseen.
- aivan naurettava
kyllä kunnon saunan erottaa vaikka sokea eli onko se sähkö vai puulämmitteinen.
Savu Katinkullan "savusaunassa" tulee siitä että tuohia poltetaan astiassa ja savun toimittaa sähköpuhalin saunan sisälle ennen kylpemistä. Jos ei ole ikinä kylpenyt oikeassa savusaunassa niin varmaan täydestä menee tuokin versio.
- Anonyymi
Onko vielä saunamaailma yhteinen miehille ja naisille? Ollaanko piha sauvsaunassa alasti miehet ja naiset?
- Anonyymi
Tilanne, kun syksyllä 2023 kävimme: Saunamaailman ohjeissa luki, että oltava uimapuku päällä, ja kaikilla oli. Savusaunasta en tiedä, kun en siellä käynyt.
- Anonyymi
Savusauna on kyl hyvä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,252104Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.921935Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e881901MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131603Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4881466Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11464Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu241407Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?481267Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.731134Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas351129