Onko edullista kauppaa s-poressa?

Sp-kl-lipe-lang-sp

Eli onko sellaista kukaan löytänyt? Vatteita ja muuta sellaista ajatellen. En kuitenkaan tarkoita pikkukojuja joita kiinalaiskorttelista löytyy vaan oikein ostoskeskusta taivastaavaa jossa olisi edullista:)
olimme matkan alussa muutaman päivän siellä emmekä oikeen löytäneet, nyt 1.2 mennään vielä takaisin josko sitten löytyisi jotain ostettavaa:)

9

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • amigogogozz
      • amigogogozz

        mustafa taitaa ollaedullisimmasta päästä...sieltä mun linkistä alat hakemaan vaan.


      • gaijini
        amigogogozz kirjoitti:

        mustafa taitaa ollaedullisimmasta päästä...sieltä mun linkistä alat hakemaan vaan.

        Itte kattelin tuota bugis junctionia ja mustafa centreä,vaikuttavat edullisilta. Ainakin on vero modan ja seppälän kaltaista liikettä (paikallisia merkkejä) pilvin pimein.Ihan asiallisen linkin pisti tuo aikaisempi jantteri.


    • ostitko?

      No, löytyikö mitään ostettavaa? Tai mikä oli erityisen halpa paikka. Ainakin ostareita pitäisi riittää, samat liikkeet kyllä joka ostarilla, kuten kotonakin ("En kuitenkaan tarkoita pikkukojuja").

      • vastaavaa paikkaa?

        Onko Singaporessa mitään vastaavaa ostoskeskusta kuin MBK Bangkokissa tai Berjaya Times Square Kuala Lumpurissa? ts. tarpeeksi iso paikka jossa edullista ostettavaa eikä välttämättä (kalliita) merkkiliikkeitä vaaa saa joukossa olla ns. feikkikamaakin myyviä kauppoja sekä mukavia ruokapaikkoja?


    • gaijini

      Netistä lueskelin ja Anthony Bourdainkin kävi mustafa centressä. Hillitön ostari täynnä tavaraa,paikallinen tarjoustalo ilmeisesti eli siellä ei mitään kallista luulis olevan. Käyppä tsekkaamassa se,on muuten auki 24h.

    • jaadjklz<djkdjk<jdkl

      Siis halpaa kamaa haluat. Tsekkaa OG, BHG tai jopa Robinsson. FarEast Plazasta voit löytää jotain kivaa myös.

      Mustafa on ihan karsee paikka ja sinne ei kannata aikaa tuhlata.

    • Kailen

      Hei,
      Mustafa centeristä löytyy siis ihan kaikkea mitä vaan voit kuvitella! Vaatteita, koruja, elektroniikkaa, kodintavaroita, ruokaa, turistitavaroita, urheiluvälineitä ja vaatteita ja niin paljon muuta. Ja se on auki 24h! Mutta esim vaatteita en sieltä itse ostaisi, ei löytynyt oikein mun maun mukaisia, mutta kaikki muu on siellä kyllä halvempaa. Metron "Farrer Park" pysäkkion todella lähellä.

      Keskustassa taas FarEast Plaza ja Lucky Plaza ovat sellaisia halppis/turistipaikkoja, joista saattaa löytyä halpaa kamaa. FarEast Plaza on helppo löytää, Tangs kauppakeskuksen vieressä, mutta Lucky on Tangsin ja Paragonin välisen alueen maan alla jännästi :)

      Sitten jos menet metrolla "Bugis" pysäkille niin siellä on Bugis Street Market josta löytyy esim kolme lompakkoa 6€, laukkuja alkaen 6€ kpl jne :D

    • djkldjaslkjdlkasjd

      Makunsa kullakin. Far East Plazalla on paljon erilaisten pienten yritysten kamoja ja Bugis Street on aivan tehty paikka, jossa Kiinalaista kamaa myydään tosi halvalla. Toki sielläkin voi tehdä löytöjä. Singassa vaan on paljon hyviä tarjouksia ihan laatukamasta, kun jaksaa kulkea silmät auki. Mustafa taas on Intialaisten mesta ja en oikein tiedä mitä sieltä voisi hankkia. Toki halvalla saat kaikenlaista roinaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4317
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      109
      4133
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      36
      4050
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      64
      3899
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3344
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3228
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      145
      3199
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1572
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1521
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1095
    Aihe